"Aero-Moto Vikend" Poprad 26-27.06.2010

Relacje z imprez lotniczych, pokazów, podróży itp.
tomaszl75
Posty: 114
Rejestracja: 15 grudnia 2008, 20:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Witam !
Równolegle do MPL w Krakowie odbywał się "Aero-Moto Vikend" w Popradzie LZTT http://www.aeroklubpoprad.sk/index.php? ... &task=view. Postanowiłem to wykorzystać wiedząc że BCI będą w Krakowie w niedziele więc - sobota Poprad niedziela Kraków (dwie imprezy w dwa dni :-) )

Biorąc pod uwagę wcześniejsze pokazy z poprzednich lat ( Mig-a 29 , ATR72 , L39 Albatros wszystko w locie) mogło by się zapowiadać ciekawie.Dzień wcześniej( piątek) podano program imprezy który rozwiał wszelkie domysły -w tym roku tych maszyn nie będzie :-( .
Ale chęć zobaczenie dwóch wirtuozów akrobacji samolotowej i porównania w tak krótkim czasie ( Zoltan Veres w Popradzie i Jurgis Kairys w Krakowie) nie zastanawiałem się więc długo i obrałem kurs na LZTT.
Wyprzedzę tu fakty i powiem że moim zdaniem Zoltan był lepszy w Popradzie niż Jurgis w Krakowie ( to moja opinia )
Lotnisko w Popradzie LZTT (międzynarodowe) nie zrobiło na mnie wrażenia choć trzeba przyznać że pod nosem piękna autostrada i połączenie w stronę Koszyc i Żyliny bezproblemowe .
Obrazek
Imprezka typowo jak na piknik rodzinny- sielankowa ( kiełbaski ,piwo i wata cukrowa co ciekawe był też sprzedawany alkohol wysokoprocentowy :mrgreen: .

Nie będę się rozpisywał zapraszam do foto relacji :
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Yak-52 OM-YAK
ObrazekObrazek

Piper PA-34-220T Seneca V
Obrazek
Cirrus SR22 OM-PPA
Obrazek
DA-40 Diamond Star
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
grupa Follow-me :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazek
Agusta A 109K2
ObrazekObrazek
Let L-13 A Blaník, OM-2715
Obrazek
no i gwiazda dnia :
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Tyle z soboty w niedziele pojechałem na MPL do Krakowa .... :-)
Pozdrawiam
GG3690852
ODPOWIEDZ