AERO Piknik 22-23.05.2010 Debreczyn Węgry

Relacje z imprez lotniczych, pokazów, podróży itp.
tomaszl75
Posty: 114
Rejestracja: 15 grudnia 2008, 20:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Witam !

Przed wyjazdem na 4NLD do SK z kolegami z forum ,postanowiłem odwiedzic AERO Piknik w Debreczynie na Węgrzech który odbywał się w dniach 22-23.05.2010.
Pomimo wielodniowych opadów deszczu udało się trafic na słoneczną pogodę. Wyjazd nad ranem i po pięciu godzinach jazdy wjechałem na lotnisko w Debreczynie. Tak na samo lotnisko wręcz na drogę kołowania gdzie wyznaczony był parking . Ponieważ mam doświadczenia z kliku podobnych imprez , kluczową sprawą jest wczesny przyjazd co gwarantuje dobrą lokalizacje parkingową oraz logistyczną pod względem fotografowania i dobrej zabawy!
Lotnisko w Debreczynie to była baza wojskowa "sowiecka" gdzie stacjonowały S-24 obecnie to port lotniczy przyjmujący głównie czartery.
Widok na wieże z miejsca imprezy :
Obrazek jak już nadmieniłem piknik był organizowany na północnej części lotniska gdzie znajdowały się betonowe hangary :
Obrazek
w których znajdowały się ciekawe eksponaty :
ObrazekObrazek
Obrazek
ponieważ była jeszcze wczesna pora można było wszystkiego "podotykac"
Obrazek
przy jednym z "bunkrów" stał dyżurujący EC:
Obrazek
Impreza typowo rodzinna gdzie można było wszystkiego podotykac i oglądnąc z bliska nie zabrakło miłośników motocykli oraz militariów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nazwa "piknik"dośc niewinnie brzmi przy powiedzmy "palnikach" w locie , o tym pózniej ! Tak tak były ! :mrgreen:
Dla spragnionych prawdziwych wrażeń czekała ta oto zabawka :
Obrazek
swoje miejsce mieli też modelarze:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ale moim skromnym zdaniem rewelacją było to :shock: :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tak tak symulatory które cieszyły się cały dzień dużym zainteresowaniem.

C.D.N. częśc lotna jako następny post ........... :-)
GG3690852
Awatar użytkownika
Gryni
Posty: 1110
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała EPBA

Widzę Tomku że nie marnujesz czasu. Tak trzymać. Czekamy na kolejne zdjęcia.
ZRT460/457M
tomaszl75
Posty: 114
Rejestracja: 15 grudnia 2008, 20:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Kończąc wątek modelarski była grupa entuzjastów modeli latających (samolotów i śmigłowców)
Niestety podczas jednego z pokazów silniej zawiało i efektem było to iż ładnie prezentujący się w powietrzu model wylądował na ziemi :
Obrazek
i niestety miny ponure :evil:
Obrazek

Przechodząc do maszyn większego kalibru można było polatac (określona opłata ? nie sprawdzałem) samolotem Li-2 HA-LIX oraz PO-2 HA-PAO
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

było też sporo akrobacji Grupa APOLLO FOX
Obrazek
Obrazek
Obrazek

zapomniałbym o pięknie prezentującym się w powietrzu całkowicie drewnianym szybowcu CIMBORA HA-3035 który wzbił się w powietrze dzięki holowi za PO-2
Obrazek

W części militarnej nie zabrakło węgierskiego Mi-24 w ich pokazowych barwach którego można było dosłownie dotknąc i usiąśc za sterami na statyce :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
był również i taki gagatek
Obrazek

Główna atrakcja "pikniku" w liczbie sztuk 2 JAS 39 Gripen pojawiły się nad lotniskiem z donośnym hukiem godnym "palnika"
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

oto filmik z przelotów znaleziony na youtube ,oczywiście były z dolotu jednak naprawdę podniosły rangę takiej imprezy.Moim zdaniem godne naśladowania na naszym rodzimym podwórku jak zrobic z piknika mini show ! :-)
http://www.youtube.com/watch?v=EodeuZwnx-8

Ponieważ miałem w planie jeszcze zobaczyc co najmniej II połowę LM więc ok godz 16 obrałem kurs na "Lenov" aby wygodnie w fotelu i piwkiem w ręku zobaczyc drugą bramkę Milito dla Interu :-)

Pozdrawiam i myślę że nie przynudzałem.
GG3690852
Awatar użytkownika
michal75
Posty: 203
Rejestracja: 14 maja 2009, 06:50

masz rację Kolego, nasze "podwórko" powinno pomyśleć o tego typu piknikach,
a nie tak jak dotychczas, kilka samolotów na statyce
Fotki pierwsza klasa
pozdr.
Michał
ODPOWIEDZ