"Bliżej nieba...." 20 listopada 2009 r.

Forum o sprawach nie zawsze związanych z lotnictwem.
CARGO
Posty: 344
Rejestracja: 26 października 2008, 23:09
Lokalizacja: Proszówki

"Bliżej Nieba - Bochnia na lotniczym szlaku..."
Obrazek

Zapraszam serdecznie wszystkich użytkowników naszego forum oraz innych zainteresowanych na 20 listopada (piątek) na wykład , prelekcje o obserwacjach i fotografowaniu samolotów na wysokościach przelotowych, połączoną z wystawą naszych zdjęć. Nasza skromna trójka spróbuje przybliżyć nieco temat przybyłym gościom i zachęcić do naszego wspaniałego hobby. Planujemy mówić o:
I Ruch lotniczy jego historia zasady itp = boryfik
II Drogi lotnicze, przeloty itp. = ja
III Sprzęt i technika = miron
Siłą rzeczy większość poruszanych zagadnień będzie omówiona (albo planowane jest ich omówienie ;-) ) z punktu widzenia Bochni i jej mieszkańców. Będzie nam bardzo miło jeśli będziecie mogli i chcieli pojawić się 20 listopada w Bochni na tej prelekcji (kto będzie potrzebował dalszych szczegółów np. jak dojechać itp. to proszę o kontakt na PW lub GG:4684760). Zapomniałbym - owe spotkanie organizowane jest przez stowarzyszenie Bochniaków a dokładniej przez p. Jarosława Kucybałę za co przesyłam mu również z tego miejsca szczere podziękowania.

PS.
1- Niektóre określenia na plakacie czy zaproszeniach mogą się Wam wydać śmieszne ale już nie udało się nam ich zmienić
2- Może niektórych zbulwersować fakt, że nie będzie z nami Kyfruna jako "bocheńskiego autochtona :mrgreen: " i wieloletniego spottera ale kiedy się decydował skład osobowy niestety Bartek był przekonany że 20 listopada nie da rady być z nami... Mimo to wierzymy i liczymy na jego obecność i wsparcie -nawet duchowe
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2009, 12:45 przez CARGO, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam DŚ
Awatar użytkownika
boryfik
Donator
Posty: 160
Rejestracja: 15 lipca 2009, 22:12
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz

Ja ze swej strony również serdecznie zapraszam, a korzystając z okazji chciałbym bardzo podziękować Rasogowi i Darkowi Rz za pomoc, którą udzielili mi na etapie przygotowań.
Panowie - dziękuję za czas i wysiłek poświęcony na poszukiwania jakże istotnych "skrawków wiedzy tajemnej", którą zdobywaliście prawdopodobnie z ogromnym trudem, a mnie przekazaliście za przysłowiowe "Bóg zapłać"...
Szacunek!!!
TPL 20x80, Celestron 15x70, UBC125XLT
Awatar użytkownika
vader
Administrator
Posty: 2854
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 11:33
Obserwuję: niebo :)
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Hmm kusząca propozycja :-) O ile będę mieć jak to się pojawię ;-)
N 10" 'Simon II' + SCT 5", EOS 70D, 12x50, 8.5x32, 2x53
Uniden UBC125XLT, PlanePlotter: mo i vo
Obrazek
Maciejh76
Posty: 598
Rejestracja: 07 lutego 2007, 01:26
Lokalizacja: Kraków Letki Babko&UL984

Nie żebym się dopominał :-P ale czy będzie krótka chociaż relacja z wydarzenia? :-> może na początek powiem tyle, że było bardzo ciekawie, zainteresowanie tematem ogromne, wiedza prowadzących, zaangażowanie i poziom merytoryczny zasługują na słowa najwyższego uznania :-D

Maciej :-D
Awatar użytkownika
boryfik
Donator
Posty: 160
Rejestracja: 15 lipca 2009, 22:12
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz

Maćku, przede wszystkim w imieniu swoim i Kolegów dziękuję Tobie, Sabinie i Mateuszowi za przybycie...
Było trochę nerwów, zwłaszcza na początku, ale jak sam widziałeś poźniej impreza się "rozkręciła", szkoda tylko że po wszystkim nie było zbyt wiele czasu, żeby w węższym gronie spotkać się, troche pogadać i przede wszystkim poznać się bliżej, ale mam nadzieję, że wszystko jeszcze przed nami...

Co do relacji po imprezie.... W internecie "szaleństwa nie było" :-( , nie pojawiła się żadna migawka w lokalnych portalach newsowych, żadne zdjęcie (przynajmniej nic nie znalazłem), przybyło tylko kilka komentarzy pod informacją o spotkaniu....

Relacja własna Stowarzyszenia Bochniaków i galeria jest na stronie http://www.bochniacy.pl

Za to dzisiaj w Gazecie Krakowskiej (tylko w lokalnym dodatku Bochnia-Brzesko) ukazał się artykuł, coś na styl wywiadu, dotyczący spottingu, ze zdjęciem jednego z Kolegów - taka forma zachęty do obserwowania samolotów - jak dorwę się do jakiegoś skanera to wrzucę na forum...

Być może również w lokalnej prasie("Kronika Bocheńska") przed świętami pojawi się jakiś większy kilkustronicowy artykuł, ale o szczegółach jeszcze nic nie wiem...

Jeszcze raz dzięki za przybycie i pozdrawiam :-)
Wiesiek
TPL 20x80, Celestron 15x70, UBC125XLT
Awatar użytkownika
boryfik
Donator
Posty: 160
Rejestracja: 15 lipca 2009, 22:12
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz

Hej :!:

A oto rzeczony artykuł na temat spotkania w Domu Bochniaków. Niestety nie dorwałem skanera więc jest tylko zdjęcie gazety ważące 2.4 MB.
Źródło: Gazeta Krakowska, dodatek: Tygodnik bocheńsko-brzeski, 27.11.2009 r.
Obrazek

P.S. Osoby występujące w artykule nie ponoszą odpowiedzialności za jego zawartość merytoryczną ;-) , pani redaktor i tak spisała się całkiem dobrze... :mrgreen:
TPL 20x80, Celestron 15x70, UBC125XLT
ODPOWIEDZ