Ostrowiec Świętorzyski - drogi lotnicze

Wszystko o mapach górnej przestrzeni powietrznej.
pilot21
Posty: 27
Rejestracja: 05 kwietnia 2009, 14:34

Witam wszystkich chcialem sie dowiedzieć jakie drogi lotnicze i czy wogole sa jakies nad Ostrowcu Świętokrzyskim wspolrzedne to: 50°56'N 21°24'E nie zabardzo umiem czytać mapy i dlatego to pytanie. Za odpowiedzi dzieki!! ;-)

Zmieniałem nazwę tematu !
"Pomocy!!" jest zbyt ogólne ;-)
G@wron.
Marcin76
Posty: 256
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:48
Lokalizacja: Kraków

Witam

Do UM984 i UL999 masz po około 30 km więc samoloty poruszające się tymi trasami będziesz widział, choć w znacznej odległości. Na szczęście tuż nad twoją głową przebiega skrót LETKI-BABKO (zielona linia), którym porusza się sporo samolotów lecących do Wiednia. :-)

Obrazek
Obrazek
Now more than ever, a great way to fly.
pilot21
Posty: 27
Rejestracja: 05 kwietnia 2009, 14:34

Marcin76 dzieki za odpowiedz a możesz mi powiedzieć jakie tym skrutem latają samoloty?? tak mniej wiecej ;-) :-)
Awatar użytkownika
vader
Administrator
Posty: 2854
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 11:33
Obserwuję: niebo :)
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

pilot21 pisze:Marcin76 dzieki za odpowiedz a możesz mi powiedzieć jakie tym skrutem latają samoloty?? tak mniej wiecej ;-) :-)
Obserwuj to się przekonasz ;-) ale głównie lata tam Austrian, Aeroflot, Alitalia, ale również Korean, Asiana, Fly Niki i wiele innych. 3 miesiące bez skróty LETKI-BABKO nad głową i już małe problemy z przypomnieniem sobie linii :oops:
N 10" 'Simon II' + SCT 5", EOS 70D, 12x50, 8.5x32, 2x53
Uniden UBC125XLT, PlanePlotter: mo i vo
Obrazek
pilot21
Posty: 27
Rejestracja: 05 kwietnia 2009, 14:34

a i jeszcze jedno pytanko miejscowość Borków(wojewodztwo swietokrzyskie) jakie skroty, drogi lotnicze???? :-)
Awatar użytkownika
Pawel_S
Posty: 507
Rejestracja: 07 lutego 2007, 01:14
Lokalizacja: Piotrowice City

Witam,

Marcin76 widzę znajomą ikonkę koszyka w BRE :->
Ciekawa nazwa, pozostaje tylko przypuszczać jaka jest jego zawartość :-P

Pozdrawiam
Marcin76
Posty: 256
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:48
Lokalizacja: Kraków

Witam

Paweł_S - Zawartość stosowna do nazwy - same perełki :mrgreen: :-P

pilot21 - są trzy miejscowości o tej nazwie, ale wszystkie leżą w obrębie mapy, wystarczy że porównasz ich położenie w stosunku do Ostrowca.
Obrazek
Now more than ever, a great way to fly.
pilot21
Posty: 27
Rejestracja: 05 kwietnia 2009, 14:34

Marcin to jest Borków(powiat: Opatowski,woj. Świętokrzyskie) ;-)
Marcin76
Posty: 256
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:48
Lokalizacja: Kraków

Obrazek
Obrazek
Now more than ever, a great way to fly.
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Jeśli chodzi o Ostrowiec, to tuż obok przebiega też skrót, który określam jako DIBED-KRN (choć nie zawsze jest to KRN). Czasami jest on pusty, a czasem latają po nim ciekawe perełki, jak: Kalitta, PIA, EK Cargo, ostatnio złapałem na nim GLF5 State of Kuwait, dawniej był to też ulubiony szlak porannych Etihadów do Toronto i Nowego Jorku, mam zresztą nadzieję, że jeszcze tu wrócą.
Skrót ten przebiega tylko o kilka stopni odchylony od UN983 i ciągnie się od DIBED do punktu powiedzmy w połowie drogi miedzy Radomiem a UN983. Sam UN983 jest raczej mało wykorzystywany (częściej właśnie latają tym skrótem).

Natomiast jeśli o Borków chodzi, to czasem zdarzają się maszyny wychodzące nad Kielcami w kierunku DIBED (i odwrotnie), wtedy przechodzą bardzo blisko (delikatnie na południe od Borkowa).

Pozdrowionka.
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
pilot21
Posty: 27
Rejestracja: 05 kwietnia 2009, 14:34

dzięki bardzo za odpowiedzi Grztus moge twoje gg???? ;-)
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

3630573 - ale trudno mnie tam złapać, szybciej na maila: grztus wp.pl
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
ODPOWIEDZ