Skąd obserwujemy

Tutaj dowiesz się czegoś więcej o nas i o naszej pasji.
Lotar
Posty: 334
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:18
Lokalizacja: Kalinówka k/Lublina

Cześć, na pewno nie jest to arcydzieło, ala pokazuje gdzie urządzam "zasadzki" na przelatujące latawce.
Obrazek
Ta czerwona kropka, jak się domyślacie to Kalinówka.

W związku z tym, że aparat jest w przeważającej części w moich rekach :-) , nie dysponuje fotką mojej gęby, ale jak się nadaży okazja i przejdzie przez cenzurę - to się ujawnię.

pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Nikon D50 + Rubinar 1000
Zdun
Posty: 25
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:50

Pora na mnie :-)
Mieszkam w Warszawie na osiedlu zwanym Bródno. Poniżej przedstawiam mapke i krótki opis.
http://www.domar.avx.pl/EPWA/2006/lis/25/map.jpg

UP851 - albo tutaj nic nie lata, albo latają przesunięte mocno na N. Czasem widze jakąś białą niteczke daleko, daleko od mojego mieszkanka, bez szans na fotki
UT711 - żadnych czterosilnikowych maszyn. W miare daleko, ale czasami da się zrobić fotki. Szczególnie FedEx na MD11F lubi latać troszkę przesunięty w strone mojego domu. Słońce bez względu na pore roku i godzine - OK. Jedyna przeszkoda w wychwycaniu samolotów, to brak okien na tamtą strone (tzn. prawie brak, bo tylko z okna kuchennego widać UT711. Problem w tym, że w kuchnii bywam bardzo rzadko, więc zerkam tylko wtedy jak tam jestem... no może czasmi posiedzę na stołeczku troszke

UM985 - daleko, brak okien i praktycznie same małe samoloty.

LDZ-RUDKA - chyba najlepsza dla mnie droga (chociaż nieoficjalna). Szczególnie ostatnio latają przesunięte trochę bardziej w strone mojego domu. Niestety monotonia ruchu - poza 2xB744 CX naprawde rzadko coś tu się spotyka. Nad działką są praktycznie w zenicie.

No i pozostaje okęcie, tam korytarzy jest sporo. Z większych maszyn można spotkać Emirates, Korean, Aeroflot, Lufthansa.

Pozdrawiam - Piotrek Z.
baca
Posty: 1
Rejestracja: 07 lutego 2007, 01:18

No więc ja mapki nie daję, gdyż mapa rejonu, w ktorym obserwuję maszyny zamieszczona zostgała kilkakrotnie. A gdzie obserwuje?? Otóż mam rodzinę w miejscowości Strzyżów koło Hrubieszowa na Zamojszczyźnie. Dokładnie nad Strzyżowem krzyżują się UN 191 i UL 980, czyli mam je w zenicie, ale to tylko wtedy gdy jestem u rodzinki.

Ostatnio mam takie szczeście, że gdy akurat tam jestem, przelatujące maszyny lataja na niewielkich wysokościach, więc widac je slicznie przy pomocy najsłabszej lornetki. niestety nie mam lunety. Może ktoś wie, aparat SONY DCS - W5 - jaki sprzęt można do niego podłaczyc??

pozdro
Awatar użytkownika
Gryni
Posty: 1110
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała EPBA

Mapkę już dałem, teraz gęba.
Obrazek
ZRT460/457M
Awatar użytkownika
FL350
Posty: 257
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:30
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Gryni napisał:
teraz gęba
Rasowa. Dziwnie podobna do... mojej. Ino troske scuplejsa. Obrazek
P.S. Gorol gorola z daleka pozno...
Awatar użytkownika
Gryni
Posty: 1110
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała EPBA

HEJ!!! :mrgreen:
ZRT460/457M
marek
Posty: 3
Rejestracja: 07 lutego 2007, 01:20

do A&P- mieszkam obok i raczej powaliłeś mapke z położeniem twojej miejscowości i kilku obok .SKAVI to prawie krk.Bielsko to Zywiec.pozdrawiam.Mam nad sobą UL984.
marek
Posty: 3
Rejestracja: 07 lutego 2007, 01:20

Mam pytanie do bardziej dośw.Czy to co ogłądam kapke na wschód od Bielska(10km) to UL984 czy skrót jak pisze Gryni Tepna-Padka na czerwono?

Pod oczywiście podejście na krk.
Awatar użytkownika
Gryni
Posty: 1110
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała EPBA

Cześć,
<br>
To zależy jak bardzo miejsce z którego obserwujesz jest przesunięte na północ lub południe względem Bielska-Białej. Możesz widzieć jedno i drugie.
ZRT460/457M
marek
Posty: 3
Rejestracja: 07 lutego 2007, 01:20

to jest ok.12km od b-b na wschód i ze 3km na północ .Na balice jest 1km jeszcze na północ
fryzyjka
Posty: 204
Rejestracja: 07 lutego 2007, 01:21
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Jestem z Lublina więc podpinam się pod mapki Pawła, Lotara i Darka Rz. Obserwuję zazwyczaj z okna w pokoju albo z mojego tajnego miejsca w ogrodzie 8-)
Obrazek
Pozdrawiam, Karolina.
Awatar użytkownika
Rasog
Posty: 807
Rejestracja: 06 lutego 2007, 03:59
Lokalizacja: Dębica

Witam!

Na mapce widać miejsce (Dębica) z którego obserwuje. Mapa to zasieg mojego rewiru.
Obrazek

Brakuje jeszcze tylko mojej fotki :-)

Oto moja groźna mordka.
Obrazek
ODPOWIEDZ