O mnie, czyli jak to się zaczęło...

Tutaj dowiesz się czegoś więcej o nas i o naszej pasji.
Awatar użytkownika
vader
Administrator
Posty: 2854
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 11:33
Obserwuję: niebo :)
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Cześć Piotr,

ciszę się, że się podzieliłeś swoją historią i dzięki za miłe słowa.

Zapraszam zatem do udzielnia się fotograficznie, a kiedyś na wspolny spotting, bo mamy dość mocną ekipę rnav w i okolicy Krakowa.
N 10" 'Simon II' + SCT 5", EOS 70D, 12x50, 8.5x32, 2x53
Uniden UBC125XLT, PlanePlotter: mo i vo
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr320
Posty: 47
Rejestracja: 18 grudnia 2022, 12:39
Obserwuję: m.in.: L984, L856, P193, L623, M159 i skrót BABKO - BIGLU
Lokalizacja: Trzebunia

Postaram się nie zawieść :-D
Pozdrawiam serdecznie, Piotr
Sprzęt, który aktualnie używam: aparat Nikon D5300 + Tamron AF 70-300mm f/4-5.6 di LD Macro, teleskop Sky-Watcher Dobson 8'', luneta Celestron C70 Mini Mak i lornetka ZOMK Zagorsk BPC5 8x30 ;-)
Awatar użytkownika
Scorpio86
Posty: 1940
Rejestracja: 22 grudnia 2013, 22:30
Obserwuję: M860, L980, L999
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Piotr320 - witamy na pokładzie! W ostatnich latach wielu spotterów odeszło na emeryturę lub zawiesiło swoje "kariery" (z różnych względów). Kiedyś na forum nie brakowało zarówno zdjęć jak i ciekawych dyskusji. Zestrzelenie MH17 i wojna na Ukrainie skutecznie ograniczyły wielu osobom możliwość cieszenia się ze swojej ukochanej pasji. Obecnie wszystkiego jest mniej - fotek, spotterów i dyskusji, ale trzymamy się dzielnie i wierzymy, że jeszcze będzie przepięknie. Jedno z pewnością się nie zmieniło, nadal panuje tu życzliwa, pełna ciepła i serdeczności atmosfera. Po Twoim wpisie widać, że kochasz lotnictwo i właśnie takich osób nam potrzeba. Powodzenia! :-)
Blog: http://scorpio86-planespotting.blogspot.com (zdjęcia, nowe malowania, ciekawostki oraz wiele innych informacji:))
Awatar użytkownika
Piterrrrrr
Posty: 63
Rejestracja: 04 listopada 2022, 20:25
Lokalizacja: okolice Krosna

W takim razie to i ja się przywitam mimo że jestem tu już chwilkę czasu :-P . Witam wszystkich serdecznie! Mam na imię Piotrek, mam 39 lat, mieszkam koło Krosna w województwie podkarpackim. Lotnictwem interesowałem się od małego. "Skrzydlate Polski" mojego taty znalezione na strychu i bliskość lotniska w Krośnie myślę zapoczątkowały tą fascynację. Potem wciągnęło mnie modelarstwo redukcyjne jak i RC. Ogólnie cały czas tematyka lotnictwa szeroko rozumiana jest ze mną, aczkolwiek nie uważam się za specjalistę, po prostu to lubię. Od około pół roku pomyślałem sobie, może zacznę robić zdjęcia samolotom na wysokościach przelotowych. A jako że fotografia to też moje hobby postanowiłem spróbować. Przyczynili się też do tego moi znajomi Kamil i Maciek. Najpierw zacząłem przez kilka miesięcy robić zdjęcia z ogniskowej 200mm. Poznawałem typy samolotów pasażerskich, ich kursy, położenie na niebie. Wciągnęło mnie to, ale powiedzmy sobie szczerze ogniskowa 200mm i duży crop przez pewien czas cieszyło, ale potem porównując do innych zdjęć z dłuższych ogniskowych, powodowało pewien niedosyt. Kilka bądź kilkanaście pytań do Maćka utwierdziło mnie, że czas na Syntę :-D :) . Dobrych kilka lat temu miałem teleskop 150/750, więc nie było to dla mnie nowością.
I tak od około miesiąca stałem się posiadaczem Synty 8". "Ułożyskowałem" ją w dwóch osiach. Nie zawsze jest czas na zdjęcia, nie zawsze dobra pogoda, ale ja się nie zrażam, ćwiczę i cieszę się z tego, że mam taką możliwość bo póki co, cholernie to polubiłem :-D .
Canon 70D, Sky Watcher Synta 8" i trochę chęci :-)
Awatar użytkownika
K_M
Donator
Posty: 848
Rejestracja: 10 maja 2016, 18:15
Obserwuję: wszystko w promieniu do 50km
Lokalizacja: Grebocin

Witamy na pokładzie:) powodzenia w łowach.
Najważniejsza jest pasja,
Obrazek]Nikon D7200, GSO 10" TV PowerMate 2" 2X, , A7IV FE 200-600[/i]
Jeżeli nie widać moich zdjęć w poście to są tutaj : https://photos.app.goo.gl/6HbopqSiFsDUVd7y5
Awatar użytkownika
Piotr320
Posty: 47
Rejestracja: 18 grudnia 2022, 12:39
Obserwuję: m.in.: L984, L856, P193, L623, M159 i skrót BABKO - BIGLU
Lokalizacja: Trzebunia

A ja dziękuję, za tak ciepłe przyjęcie. Czasy rzeczywiście nie rozpieszczają, ale bądźmy dobrej myśli. Powodzenia wszystkim! :-D
Pozdrawiam serdecznie, Piotr
Sprzęt, który aktualnie używam: aparat Nikon D5300 + Tamron AF 70-300mm f/4-5.6 di LD Macro, teleskop Sky-Watcher Dobson 8'', luneta Celestron C70 Mini Mak i lornetka ZOMK Zagorsk BPC5 8x30 ;-)
Puszek_
Posty: 3
Rejestracja: 30 sierpnia 2022, 22:20
Obserwuję: L984
Lokalizacja: Pilzno

Nadszedł czas, żeby się przywitać i opowiedzieć coś o sobie.

Cześć. Mam na imię Mateusz, mieszkam w Pilźnie niedaleko Dębicy. Mam 16 lat.
Lotnictwem zacząłem interesować się około 4 lata temu, gdy tata wrócił samolotem z Londynu. Przez dłuższy czas sporadycznie patrzyłem w niebo, aż do 29 października 2021 roku po wyjściu ze szkoły, zobaczyłem wielką smugę nad sobą, jak się później okazało był to AN-225. Od tamtej pory zaczęła się moja przygoda z Rnav.
Po 1 roku obserwacji zacząłem robić fotki telefonem. Najpierw przez lornetkę, ale nie za fajnie to wychodziło. Postanowiłem kupić aparat, na początek wybrałem Nikona p900, jestem jego posiadaczem od miesiąca, ale pogoda nie sprzyja. W obecnych czasach mam nad sobą dużo ciekawych maszyn takich jak: an-124, b747, md-11, c5m Galaxy w ostatnich dniach, jak i różne inne ciekawe maszyny.
Mam nadzieję, że zostanę miło przyjęty.
Czystego nieba i ciekawych maszyn życzę.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
piotrkol
Posty: 7
Rejestracja: 22 stycznia 2023, 15:39
Obserwuję: GEVNA, L984, N133, L999, L986
Lokalizacja: Brzesko

To i ja się przedstawię bo niemal po sąsiedzku z kolegą wyżej :)

Cześć wszystkim, z tej strony Piotr (31l). Pochodzę z Brzeska (małopolska) i choć w swoim życiu bywałem w różnych miejscach to obecnie właśnie tutaj mieszkam na stałe. W ostatnim roku to miejscówka obfitująca w ciekawe maszyny. Przed oknem widok na L984, a kilka kilometrów dalej GEVNA, więc ruch do RZE oraz niektóre wojskowe manewry w dużej mierze widoczne.

Lotnictwem interesuję się od przeszło 23 lat. Zaczęło się w podstawówce, gdy miałem okazję polecieć za ocean i zamieszkać na kilka lat na prostej do jednego z najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie - Chicagowskiego O'hare (KORD). Przelatujące nad domem średnio co kilka minut samoloty wywołały u mnie duże zainteresowanie. To przerodziło się w odpalenie komputerowych symulatorów i tak to się od tamtej pory toczy :)

Fotografią samolotów na wysokościach przelotowych zajmuję się od 3-4 lat choć uczciwie przyznaje, że do momentu pojawienia się na niebie ruchu wojskowego nie było to bardzo aktywne hobby - ot raz na czas rozstawiałem statyw i próbowałem coś utrafić. Dużym bodźcem do większej aktywności był zeszłoroczny przelot AN225. Nie dysponuje super sprzętem - lustrzanka + teleobiektyw, ale zbieranie fajnych maszyn do kolekcji mimo wszystko bardzo cieszy i napawa dumą.

Pozostaje pozdrowić wszystkich użytkowników i życzyć czystego nieba, bo z tym w ostatnich tygodniach jest spory problem :P
ODPOWIEDZ