Relacje "na żywo"

Czyli kiedy i gdzie można sie spodziewać czystego nieba....
Awatar użytkownika
Rasog
Posty: 807
Rejestracja: 06 lutego 2007, 03:59
Lokalizacja: Dębica

Witam!

Rozpoczynamy sezon na śnieżyce.

15.18

ObrazekObrazek

...i dla porównania widok z 15.26 czyli po wszystkim :mrgreen:

ObrazekObrazek
Maciejh76
Posty: 598
Rejestracja: 07 lutego 2007, 01:26
Lokalizacja: Kraków Letki Babko&UL984

I w Krakowie pada już drugi dzień :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Od soboty napadało około 5cm śniegu. Temperatura -3, wiatr porywisty z kierunku N, NW 8-)
Ale Mikołaja jeszcze nikt nie widział :-P

Maciej
Maciejh76
Posty: 598
Rejestracja: 07 lutego 2007, 01:26
Lokalizacja: Kraków Letki Babko&UL984

Witam zimowo w pełnym tego słowa znaczeniu :-D
W Krakowie już drugi dzień utrzymują się bardzo niskie temperatury powietrza 8-)
We wtorek o godz. 8:00 odnotowano -11C, o godz. 16:00 temperatura poszybowała dalej w dół zatrzymując się na -17C :-P
Środa godz. 8:00 odnotowano -15C :-D Warstwa śniegu po weekendowych opadach wynosi około 15cm :-D

Obrazek

Pozdrawiam Maciej :-D
Awatar użytkownika
meteo_expert
Posty: 484
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:08
Lokalizacja: Zgierz k/Łodzi
Kontakt:

Już od samego rana pogoda w Polsce jest bardzo niespokojna. Juz intensywnie pada i grzmi w wielkopolsce oraz na kujawach. Burza nad Poznaniem jest jak na wczesny ranek dośc intensywna. Burza także zbliża się do Wrocławia. W strefie burz pada dość intensywnie, a cała strefa posuwa się powoli na płn-wsch. Sytuacja będzie opisywana na bieżąco.
Obrazek
MOJE METEO - - - - > http://www.exweather.eu

Obrazek
Awatar użytkownika
meteo_expert
Posty: 484
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:08
Lokalizacja: Zgierz k/Łodzi
Kontakt:

Przed nami dwie bardzo niespokojne doby. O każdej porze dnia i nocy spodziewamy się burz i opadów deszczu, które miejscami mogą się okazywać bardzo intensywne. Dzisiaj najbardziej niebezpieczną sytuację będziemy mieć w całej północnej połowie Polski, a więc w województwach: lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i zachodniopomorskim. Chociaż burze będą się tam pojawiać już od rana, to jednak największą siłę osiągną począwszy od godzin południowych. Najbardziej sprzyjające warunki do rozwoju chmur burzowych będziemy mieć na północnym zachodzie kraju i tam też należy oczekiwać najbardziej gwałtownych zjawisk. Burzom mogą towarzyszyć ulewne deszcze podczas których suma opadów sięgnie 25 litrów na metr kwadratowy ziemi, grad może mieć średnicę 4 centymetrów, a wiatr osiągać w porywach prędkość 80 kilometrów na godzinę. Ulewy mogą powodować podtopienia, a wiatr uszkadzać linie energetyczne, zrywać dachy i łamać drzewa. W nocy z czwartku na piątek (21/22.05) burze zmniejszą swą siłę, ale nadal będą się pojawiać początkowo na zachodzie i północy kraju, a w drugiej połowie nocy także w centrum i na północnym wschodzie. Musimy się liczyć z tym, że z powodu parności trudno będzie spokojnie zasnąć, szczególnie podczas burz. Jutro kontynuacja burz, niemal bez chwili przerwy. Pioruny będą przecinać niebo na południu, w centrum i na wschodzie Polski. Zjawiska nadal będą miejscami bardzo gwałtowne i mogą powodować zniszczenia, dlatego powinniśmy zachować ostrożność na przykład unikając przebywania pod drzewami i liniami energetycznymi. Warto też przestawić samochody spod drzew i uprzątnąć wszystkie rzeczy z balkonów i sprzed domów, które mogłyby zrobić komuś krzywdę jak zacznie porywiście wiać. Przyczyną takiej pogody jest front przechodzący nad środkową Europą, związany z licznymi niżami znad północnej i zachodniej części kontynentu. Dzisiaj termometry pokażą przeważnie do 25 do prawie 30 stopni, a jutro od 20 do 25 stopni. Dopiero w sobotę (23.05) nastąpi ochłodzenie do 15-20 stopni i burze zaczną ustępować, chociaż nadal będzie padać.

/tp/
MOJE METEO - - - - > http://www.exweather.eu

Obrazek
Awatar użytkownika
Rasog
Posty: 807
Rejestracja: 06 lutego 2007, 03:59
Lokalizacja: Dębica

Cześć!

O godz 18.42 na kierunku NE od Dębicy przed czołem chmury Cumulonimbus Mamma dostrzegłem dziwnie schodzącą "smugę".

Schodziła właśnie sprzed czoła chmury burzowej.

W końcowej fazie obserwacji po około 3-4 minutach zanim przybiegłem do domu po aparat wyglądało to tak.(po lewej od masztu antenowego na bloku)Obrazek

Nie wiem co to jest.
Myśle tylko o wirze jakiejś trąby powietrznej, ale napewno nie jest to zjawisko virgi czy też strug deszczu.
Ta pierwsza wygląda podobnie ale jednak... Natomiast odchylenie tej "smugi" jest całkiem odwrotne od odchylenia strug dzeszczu z tej chmury.

Czekam na Wasze opinie o tym zjawisku.
Awatar użytkownika
barpit
Donator
Posty: 289
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 09:53
Lokalizacja: Łańcut

Do mnie przyszła ta burza właśnie od strony Tarnowa. Naprawdę widok chmury i kolor robił wrażenie:) U mnie tak to wyglądało

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
K-5IIs,10', TeleVue x2
791-791-282
Maciejh76
Posty: 598
Rejestracja: 07 lutego 2007, 01:26
Lokalizacja: Kraków Letki Babko&UL984

Witam :-D zawitała zima, tak wygląda dziś Kraków przed godziną 12-tą :-P śnieg pada od rana, temperatura około -0,5 stopnia :->

Obrazek

Maciej :-D
Awatar użytkownika
Rasog
Posty: 807
Rejestracja: 06 lutego 2007, 03:59
Lokalizacja: Dębica

Witam,

Widok na most na rzece Wisłoce w Debicy przy ul. Kościuszki.
Poziom wody nadal sie podnosi,
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
vader
Administrator
Posty: 2854
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 11:33
Obserwuję: niebo :)
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

A tak wygląda sytuacja w Krakowie, w okolicy Wawelu, godz: ~19.00

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
N 10" 'Simon II' + SCT 5", EOS 70D, 12x50, 8.5x32, 2x53
Uniden UBC125XLT, PlanePlotter: mo i vo
Obrazek
Maciejh76
Posty: 598
Rejestracja: 07 lutego 2007, 01:26
Lokalizacja: Kraków Letki Babko&UL984

Niestety wszystko wskazuje na to, że utoniemy w Krakowie :-P

Widok z mostu Grunwaldzkiego 17 maja g. 6:40

Obrazek

Widok z mostu Grunwaldzkiego 18 maja g. 6:40

Obrazek

Maciej.
Awatar użytkownika
MTO
Donator
Posty: 134
Rejestracja: 15 maja 2008, 11:56
Kontakt:

Wyjazd z tunelu spod Ronda Grunwaldzkiego w stronę Jubilatu godzina 15:45:
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ