Strona WWW musi "żyć"

Tutaj rozmawiamy o sprawach technicznych i nie tylko naszej strony internetowej.
Awatar użytkownika
KF
Posty: 401
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:42
Lokalizacja: Jasło

Witam

W wolnej chwili wszedłem na tą naszą stronkę www i mam kilka przemyśleń.
Po pierwsze każdy z nas chodzi po internecie – jeśli trafi nawet na ciekawą stronę to stara się tam zaglądać . Ale jeśli widzi że się tam nic nie dzieje to – nic nie zmienia - to już tam nie zagląda .

Druga strona medalu to fakt że wszyscy mamy mało czasu i nie można wymagać żeby ktoś stale to pilnował.

„Trzecia” strona medalu :-) to fakt ,że są aspiracje zarejestrowania strony jako tytułu prasowego.
Mam taka propozycję – może zmniejszyć margines na MENU (nie musi być takie szerokie) tam gdzie jest miejsce na informacje – wpisywać tytuły nowych wątków wraz z kawałkiem tekstu i linkiem na forum (mogą to być w większości posty z „uniwersytetu” i inne ciekawe – oczywiście po moderacji.
Z prawej strony można by utworzyć jeszcze jeden pasek – w którym od góry do dołu były by miniaturki fotek z forum – najnowsze i najciekawsze – takie rodzynki .
PODKREŚLAM – najnowsze i najciekawsze – nie koniecznie te o dużej jakości !!!!
Myślę ,ze była by to tez dobra motywacja dla młodszych uczestników forum – żeby coś ciekawego ustrzelić.

Ostatnia sprawa – to możliwość wystąpienia awarii serwera.
Już kilka razy pojawiały się problemy techniczne. Oczywiście mogą się zdarzać i pewnie co jakiś czas coś wyskoczy.
Dostałem propozycję od jednego z lokalnych portali ,żeby coś takiego o rnav zrobić .
Myślę ,ż e szkoda się dzielić i rozmieniać na drobne – więc można by wykorzystać tą propozycję robić zrzuty (archiwizację) www i forum – i w razie awarii serwera głównego – tylko przełączyć przekierowanie – do czasu usunięcia usterki .


Nie są to uwagi krytyczne – tylko sugestie – bo szkoda żeby ludzie przestali tu zaglądać – oczywiście mówię głównie o tych którzy jeszcze nie są na forum.

Pozdrawiam

KF
Taka maÂła lupka 12"
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

KF pisze:Myślę ,że szkoda się dzielić i rozmieniać na drobne – więc można by wykorzystać tą propozycję robić zrzuty (archiwizację) www i forum – i w razie awarii serwera głównego – tylko przełączyć przekierowanie – do czasu usunięcia usterki .
Zmiana przekierowania adresu na inny serwer trwa minimum 48 godzin także ten pomysł nie przejdzie (są to kwestie związane z serwerami DNS, nie są więc zależne od nas).

Pozostałe pomysły są warte uwagi, choć jak napisałeś - różnie bywa z czasem (sam go nie posiadam). Jeżeli grono administracyjno moderacyjne nam się jeszcze trochę powiększy, to będziemy mieli ludzi do działania.
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Czy oddźwięk w temacie odzwierciedla zainteresowanie problemem :?: :-(
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
Awatar użytkownika
Kilerek
Posty: 385
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:47
Lokalizacja: Szalowa

No problem rzeczywiście jest i trzeba pomyśleć jak to rozwiązać. Prawda jest taka że chyba więcej osób zagląda na forum a nie na stronę www. Może dało by się jakość połączyć forum ze stroną, np zrobić tak aby najnowsze tematy/posty lub najnowsze posty z najbardziej popularnych tematów wyświetlały się także na stronie. Niestety nie mam wiedzy na ten temat ale czasami spotykam się z czymś takim na różnych stronach :roll:
UN133 UL984 UL986 UL999 UL619 UL623 PADKA-TEPNA LENOV-ARDAG oraz inne.

Moje JP.net
Awatar użytkownika
jubell
Posty: 106
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:17
Lokalizacja: EPSY / EPWA
Kontakt:

dobrym pomysłem jest to co napisał KF - czyli konstruowanie newsów na podstawie "uniwersytetu". News taki mógł by zawierać poza treścią wiadomości link do strony forum.


poza tym, wydaje mi się, że dobrą opcją było by utworzenie małej galerii z prostym screeningiem :-)

zdjęcia publikowane na forum oczywiście nie zawsze nadają się do pokazania w takiej galerii, ale odpowiednio obrobione i skadrowane na pewno ucieszyły by niejedno oko (i nie chodzi tu tylko o zdjęcia samych ciasno skadrowanych maszyn, ale pokazanie czegoś więcej - długiej smugi, cienia na chmurach, mijanki, kondensacji czy iryzacji). poprzeczka jakościowa nie musiała by być zawieszona wysoko - wiadomo, nie każdy dysponuje dobrym sprzętem, ale ważne, żeby zdjęcia spełniały podstawowe normy fotografii rnav.

co Wy na to?
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Ależ galeria ze screeningiem już jest!
Wystarczy wejść na stronę główną i się tam zalogować. Po wypełnieniu swojego profilu można dodawać zdjęcia, które będą screenowane ;-)

Swoją drogą przydałby się screener, gdyż ja nie mam stałego dostępu do internetu, a niedługo mogę go całkowicie utracić. Jeżeli ktoś dysponuje czasem i chęcią, to zapraszam do napisania do mnie na maila.
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
kaczy
Posty: 28
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 09:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb. / Toruń
Kontakt:

KF pisze:Ostatnia sprawa – to możliwość wystąpienia awarii serwera.
Już kilka razy pojawiały się problemy techniczne. Oczywiście mogą się zdarzać i pewnie co jakiś czas coś wyskoczy.
Dostałem propozycję od jednego z lokalnych portali ,żeby coś takiego o rnav zrobić .
Myślę ,ż e szkoda się dzielić i rozmieniać na drobne – więc można by wykorzystać tą propozycję robić zrzuty (archiwizację) www i forum – i w razie awarii serwera głównego – tylko przełączyć przekierowanie – do czasu usunięcia usterki .
Tak jak już napisał grztus, tego typu zmiany trwały by zbyt długo. Trzeba tu jednak poruszyć jeszcze jedną ważną kwestię- na hostingu współdziellonym nie da się zapewnić 100% dostępności strony i żadna z firm hostingowych uptime'u na poziomie 100% nigdy nikomu nie zagwarantuje i nie zapewni. Oczywiście, można postawić forum na klastrze serwerów dedykowanych i synchronizować dane (najlepiej postawić kilka serwerów w różnych częsciach Polski czy świata) ale jaki w tym sens, kiedy przecież rnavspotters.pl nie jest serwisem pokroju google czy onet.pl. (nie wspominając już o kosmicznych kosztach takich rozwiązań).

W minionym tygodniu mogły występować drobne problemy związane z połączeniem do bazy MySQL, było to związane z usterką naszego serwera bazodanowego- problem ten został już rozwiązany. Prace związane z przenosinami naszych serwerów z Łodzi do Warszawy jeszcze się nie zakończyły, lecz od wczoraj wszystkie serwisy naszych klientów stoją już w nowej serwerowni w Warszawie. Do końca października mamy w planach przewiezienie do nowej lokalizacji nowego serwera bazodanowego (wymieniliśmy dyski SCSI) oraz poszerzenie pasma do TPSA i węzłów wymiany ruchu międzyoperatorskiego (PL-IX, WIX i AC-X). Wszystkim tym zmianom, tuż po ich zakończeniu poświecony zapewne będzie jakiś osobny temat na forum- wszystko w swoim czasie.
Pozdrawiam, Krzysztof vel "kaczy" :)
Awatar użytkownika
jubell
Posty: 106
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:17
Lokalizacja: EPSY / EPWA
Kontakt:

grztus pisze:Ależ galeria ze screeningiem już jest!
Wystarczy wejść na stronę główną i się tam zalogować. Po wypełnieniu swojego profilu można dodawać zdjęcia, które będą screenowane ;-)
chodziło mi o galerię podzieloną na działy i trochę bardziej "krytyczny" screening :roll:
Awatar użytkownika
Kilerek
Posty: 385
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:47
Lokalizacja: Szalowa

Witam,

Jak sie ma sprawa z galerią na stronie :?: Można fotki wrzucać i one będą poddane wglądowi czy aby sie nadają :?: Jakie wymagania muszą być spełnione :?:

Pozdrawiam.
UN133 UL984 UL986 UL999 UL619 UL623 PADKA-TEPNA LENOV-ARDAG oraz inne.

Moje JP.net
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Galeria działa już od dawna. Logowanie masz na stronie głównej. Dodajesz zdjęcie, my je zatwierdzamy i pojawia się w galerii.
Zdjęcie zostanie przycięte do 600 pikseli szerokości, więc najlepiej samemu je przygotować z tą wartością.
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
ODPOWIEDZ