Pomoc mile widziana!

Tutaj rozmawiamy o sprawach technicznych i nie tylko naszej strony internetowej.
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Witam, jako że już trochę czasu minęło od powstania strony i nawet ładnie sobie działa (no może z wyjątkiem Download, który ostatnio przeżywa kryzys) postanowiłem napisać parę słów od siebie.

Jakoś tak to się potoczyło że założyłem "Wam", a może bardziej "Nam" stronę internetową. Jako osoba o nikłej, aczkolwiek pewnej niezerowej wiedzy programistycznej z zakresu HTML oraz PHP zostałem automatycznie jej głównym programistą i administratorem, a sytuacja ta trwa po dzień dzisiejszy. Oczywiście sam nie potrafiłbym wszystkiego zrobić, zatem korzystałem z darmowych gotowców (np. Galeria, Download itp.), które ewentualnie zostały delikatnie zmodyfikowane.

Po co piszę to wszystko ? Mianowicie osobiście uważam, że dobrze by było, aby znalazły się dodatkowe odpowiedzialne i znające się choć trochę na rzeczy osoby, które pomogły by współadministrować i rozwijać naszą stronę.

Aktualnie jest garstka osób, które posiadają ograniczony dostęp administracyjny do Galerii, Linków oraz serwisu newsów na stronie głównej. Taki stan nie zapewnia jednak rozwoju strony. Mam pomysły o których poniżej napiszę, jednak z kilku przyczyn, z których główną jest brak czasu, nie mogę się zająć ich realizacją.
Zapraszam zatem raz jeszcze forumowiczów znających się na HTML i PHP, a wszczególności właśnie PHP (MySQL bardzo mile widziany ) do współadministrowania serwisem rnaspotters.pl . Ewentualne deklaracje proszę składać na priv/gg/mail/kom itd.

Nie obędzie się bez krótkiego sprawdzianu . A oto czym w głównej mierze należy się aktualnie zająć:</span>

- przywrócenie działu download w dowolnej postaci (jedyna przeszkoda dla mnie to zbyt powolne łącze abym poprzenosił odpowiednio pliki, ale może zrobię to trochę inaczej)

- utworzenie skryptu php do logowania użytkowników (na bazie danych MySQL) i na podstawie tego stworzenie działu Grupa RNAV, gdzie w sposób stricte sformatowany prezentowane by były informacje o naszych członkach (mam na myśli forumowiczów, ze stowarzyszeniem na razie sprawa stoi w miejscu). Chciałbym nawet, aby cały login działał na każdej podstronie, umożliwiając tylko użytkownikom wysyłanie zdjęć, dodawanie linków, oraz umieszczanie plików w dziale download.

W drugiej kolejności:</span>

- rozwinięcie odpowiednio dobranymi linkami działu "Na skróty" w prawej części panelu

- zmiana wyglądu galerii tak, by była zintegrowana z layoutem całej strony (może to pójść w parze z opracowaniem własnego skryptu galerii)

- inne

Na razie nie przeszkadza mi to, że sam wszystko opłacam, pieniądze te bowiem nie są duże, jeżeli jednak ktoś chciałby się włączyć w partycypację kosztów, to jest taka możliwość, o czym pisałem już w innym dziale.

Przypominam też, że dostępne są DARMOWE konta pocztowe: <a href="mailto:nazwa@rnavspotters.pl">nazwa@rnavspotters.pl</a> oraz <a href="mailto:nazwa@rnav.forall.pl">nazwa@rnav.forall.pl</a>, przy czym preferuję aby "nazwa" była zgodna z forumowym nickiem. Po założeniu konta następuje przypisanie przekierowania na wskazany adres e-mail.

Dla przykładu: mam maila na wp.pl:, założyłem jednak konto grztus@rnavspotters.pl i na ten adres można słać do mnie wiadomości, zostaną one automatycznie przekierowane na skrzynkę w serwisie wp.pl.

Pozdrawiam!
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
ODPOWIEDZ