Nasza strona - pomysły

Tutaj rozmawiamy o sprawach technicznych i nie tylko naszej strony internetowej.
Awatar użytkownika
meteo_expert
Posty: 484
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:08
Lokalizacja: Zgierz k/Łodzi
Kontakt:

Fajna stronka :-) Pomyślana z głową :-) Pozdrawiam :-) Fajnie macie :-D :-D
MOJE METEO - - - - > http://www.exweather.eu

Obrazek
Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 192
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:00
Lokalizacja: Gdańsk // Gniew

Wróce jeszcze do sprawy tła strony, można by było troche przyciemnić bo naprawde strasznie razi w oczy ...
Obrazek
PawelB
Posty: 681
Rejestracja: 06 lutego 2007, 03:58
Lokalizacja: Bełżyce

Witam

Rozmawialem o tym tle na gg z Grześkiem i powiedział, że na dniach się tym zajmnie bo ma dużo pracy. I będzie ciemniejsze :-)

Pozdrawiam Paweł
lornetka, notes, obserwacja - wspomnienia to jest to !
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Poprawiłem, oceniajcie.
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
PawelB
Posty: 681
Rejestracja: 06 lutego 2007, 03:58
Lokalizacja: Bełżyce

Witam

Chyba OK :-). Jakby ktos miał propozycje danego odcienia strony czy koloru bardziej profesjonalnego to umieszczajmy w tym wątku.

Pozdrawiam Paweł
lornetka, notes, obserwacja - wspomnienia to jest to !
Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 192
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:00
Lokalizacja: Gdańsk // Gniew

No teraz o wiele lepiej :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
KF
Posty: 401
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:42
Lokalizacja: Jasło

Witam .
Skoro mają być uwagi konstruktywne to myślę że 50 fotek w galerii to będzie urwanie „wora” dla admina strony .
Myślę ,że można połączyć galerie strony www, z linkami do galerii użytkowników .
U góry najciekawsze fotki z ostatniego miesiąca 20 to już dość – (czyli wybranych przez admina lub użytkowników raz w miesiącu) ,a poniżej linki do zgłaszanych galerii z danego dnia.
Można od razu podać w jaki sposób, jakim programem i gdzie najlepiej umieszczać galerie (to dla tych co pierwszy raz) .

Pozdrawiam
KF
Taka maÂła lupka 12"
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Pomysł warty uwagi, tylko czy dobrze zrozumiałem:
20 reprezentatywnych zdjęć w galerii na naszej stronie co miesiąc zmienianych, a poniżej linki do galerii użytkowników?
Tylko co rozumiemy przez galerie użytkowników? Jeżeli każdy z nas będzie miał swoją własną galerię, np. w serwisie photobucket, to rozumiem że po prostu link do głównej strony danego użytkownika?
Bo jeśli byśmy chcieli (tak jak piszesz) podlinkowywać galerie z każdego dnia kilku różnych użytkowników, to po kilku dniach będzie ich tak dużo, że już straci sens ich przeglądanie (z perspektywy odwiedzającego będzie zdecydowanie za dużo linków).
Dlatego właśnie myślałem, aby spośród wszystkich zdjęć z miesiąca wybierać ich większą ilość (np. 50, ale może być 20 jeśli myślicie że to wystarczające), ale za to w jednym miejscu. Myślę że oglądnięcie 50-ciu dobrych fotek w ciągu miesiąca dla kogoś zainteresowanego nie powinno stanowić problemu, wystarczy spojrzeć na galerie internetowe - ileż tam codziennie jest nowości, myślę że każdy z nas ogląda średnio dziennie po kilka/kilkanaście zdjęć. Galerie użytkowników (ale nie dzienne, tylko główne galerie - tam mogą znajdować się pozostałe linki) myślałem aby były po pierwsze w profilu naszych członków (taką stronę planuję stworzyć), i ewentualnie ponadto w dziale linki jako osobna kategoria. Nie mówiąc o zdjęciach zamieszczanych na forum.
Zresztą jak znajdę już czas by to wszystko zrobić, to będziemy testować i zmieniać tak, żeby było optymalnie.

Zachęcam do dalszej dyskusji.
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Dodałem kilka chwil temu mapkę zachmurzenia w dziale "Na skróty". Bardzo Was proszę, jeżeli będziecie mieć problemy z certyfikatem (jeżeli nie pomoże dodanie certyfikatu za pierwszym razem), zgłoście je natychmiast do mnie z podaniem wersji przeglądarki:
gg: 3630573

Problem na pewno dotyczy IE7, w której nie ma możliwości dodania certyfikatu, chcę jednak wiedzieć, czy również innych przeglądarek. Jeśli tak, to poszukam innego serwisu meteo z aktualnymi mapkami zachmurzenia.
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

No dobra, z pomysłu powyżej na razie zrezygnowałem ze względu na problemy z certyfikatami.

Jak widać Galeria już działa, choć nie jest jeszcze zintegrowana z layoutem strony, wymaga też innych poprawek. Zrobię to przy okazji, na razie spieszę się na galę BCC :-D
Pozdrawiam!
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

W związku z zadziałaniem galerii zachęcam Was do przesłania 2-3 najlepszych Waszych zdjęć RNAV, najchętniej z tego miesiąca.
Oprócz danych o które jest prośba na stronie takich jak korytarz czy typ maszyny, wpiszcie też sprzęt jakim zostało zrobione zdjęcie. Chodzi o to, aby pokazać ludziom, że nawet zwykłymi cyfrowymi kompaktami można zrobić fotkę,np poprzez podłączenie lornetki.
Maksymalny rozmiar zdjęć to 1024px i 400kb, ale nie przesadzajcie z ilością nieba na zdjęciu, bo nie o niebo przecież chodzi - jeżli jest go waszym zdaniem za dużo, to możecie przysłać mniejsza fotkę, np. 600px.

Zdjęcia oczywiście wysyłajcie przez formularz w galerii... ;-)
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Dzięki niewielkim staraniom nasza strona została dodana do spisu w serwisie http://www.thirtythousandfeet.com

Jest to znaczący krok do rozpowszechnienia informacji o naszej działalności, ale też spore wyzwanie, by jak najszybciej strona zyskała przyzwoitą funkcjonalność i mogła zostać przetłumaczona na j. angielski.

A dalsze plany... no cóż, już się kłębią w mojej głowie, ale na razie cichosza... ;-)
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
ODPOWIEDZ