Szukamy domeny!

Tutaj rozmawiamy o sprawach technicznych i nie tylko naszej strony internetowej.
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Z racji coraz większego zainteresowania zarówno RNAV spottingiem, jak również naszą stroną internetową, postanowiłem wykupić dla niej odpowiednią domenę. Nie wiem jeszcze tylko jaką nazwę wybrać. Dlatego proszę Was o pomoc.

Propozycji jest kilka, zarózwno z przedrostkiem RNAV jak i contrails, np:

contrails: pl, org.pl

rnav: pl, eu, org i tym podobne.

Jeżeli macie jakieś sensowne pomysły, to sprawdźcie dostępność wymyślonej domeny na www.nazwa.pl i dopiero jeśli będzie wolna, napiszcie tutaj.

Jeżeli nie macie innych pomysłów, zapraszam do wypełnienia ankiety.
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
PawelB
Posty: 681
Rejestracja: 06 lutego 2007, 03:58
Lokalizacja: Bełżyce

Witam

Obywatele forumowicze głosujcie. Frekwencja musi być jak największa :-)
lornetka, notes, obserwacja - wspomnienia to jest to !
Awatar użytkownika
FL350
Posty: 257
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:30
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Dodatkowo proponuję do rnav dorzucić opcję spotters

Wydaje mi się, że ona mówi najwięcej "nie do końca zorientowanym" i mogłaby jeszcze łatwiej naprowadzić na nas "świeżą krew".
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Dodałem dwie opcje ze "spotters" w nazwie jak to zaproponował FL350. Ponieważ najwięcej głosów jest na domeny typu "xyz.pl", dodane dwie opcje mają taki właśnie typ.

Osobiście wolę jednak krótkie i treściwe nazwy, aby łatwo je było zapamiętać i podawać dalej. Ale poczekam na wasze głosy, może coś jeszcze doradzicie ;-)
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
Awatar użytkownika
FL350
Posty: 257
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:30
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

grztus napisał:
Osobiście wolę jednak krótkie i treściwe nazwy, aby łatwo je było zapamiętać i podawać dalej.
Tak samo jak ja, dlatego zaproponowałem spotters tyle, że jak zwykle źle się wyraziłem (ostatnio rzeczywiście mam jakieś dziwne problemy z formułowaniem myśli). Chodziło mi o dodanie "spotters" do listy propozycji, czyli "rnav" i "contrails", a nie do nich samych.
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Niestety opcje typu: spotters.pl, com, eu i tak dalej są już pozajmowane.
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
PawelB
Posty: 681
Rejestracja: 06 lutego 2007, 03:58
Lokalizacja: Bełżyce

Witam

Mnie się podoba rnavspotters.pl w końcu taką nazwę ma grupa. Jeżeli by się wybrało np. contrails to raczej nazwę grupy w konsekwencji trzeba by zmienić.

Pozdrawiam Paweł
lornetka, notes, obserwacja - wspomnienia to jest to !
barfi
Posty: 170
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:43
Lokalizacja: Radom

Pawelbelzyce napisał:
>Witam
Mnie się podoba rnavspotters.pl w końcu taką nazwę ma grupa. Jeżeli by się wybrało np. contrails to raczej nazwę grupy w konsekwencji trzeba by zmienić.
Pozdrawiam Paweł
Jestem tego samego zdania. Za najlepsze rozwiązanie uznaję rnavspotters.pl. Jak dla mnie domeny z "contrails" są jakoś takie mało wymowne.
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Z jednej strony rnavspotters.pl bardziej pasuje ze względu na nazwę naszej grupy, z drugiej jednak strony rnav.pl ma krótszą, łatwiejszą do zapamiętania nazwę (choćby ze względu na pisownię, nie każdy bowiem może pamiętać, że spotters pisze się przez dwa "t"). Teoretycznie przecież rnav.ForAll.pl też jest nazwą łatwą ("Rnav dla wszystkich").

Ogólnie usunąłem kilka najmniej interesujących domen z listy ankiety (miały po 0 głosów) i proszę o głosowanie/wypowiedź tych, którzy jeszcze tego nie uczynili. No chyba że ktoś chce zasponsorować jeszcze inną nazwę domeny, ale i to nie ma raczej sensu na dłuższą metę, gdyż promować będziemy tylko jedną z nich. Kwestia zatem w tym - którą?

Osobiście jestem zdecydowany na rnav.pl, ale rnavspotters.pl też jest propozycją wartą głębokiego zastanowienia się.

Pomóżcie zatem wybrać tę odpowiednią nazwę :roll:
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
blix
Posty: 33
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:24

rnavspotters.pl jest jak najbardziej ok. Jestem za tą opcją.
barfi
Posty: 170
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:43
Lokalizacja: Radom

grztus napisał:
Z jednej strony rnavspotters.pl</span> bardziej pasuje ze względu na nazwę naszej grupy, z drugiej jednak strony rnav.pl ma krótszą, łatwiejszą do zapamiętania nazwę (choćby ze względu na pisownię, nie każdy bowiem może pamiętać, że spotters pisze się przez dwa "t"). Teoretycznie przecież rnav.ForAll.pl też jest nazwą łatwą ("Rnav dla wszystkich").

Sama nazwa rnav.pl nie wszystkim będzie się kojarzyła z naszymi zainteresowaniami (pomijając w tym momencie długość adresu). Sam skrót "rnav" (area navigation), dosłownie po polsku znaczy "nawigacja obszarowa" (tyle znalazłem w necie). Dodanie członu "spotters" jednoznacznie określa czym się zajmujemy. Sprawdzałem domeny z końcówką .pl i .com. I tak się zastanawiam nad końcówką .com, która jest połowę tańsza od końcówki .pl. Chociaż lepiej będzie chyba z końcówką .pl. Może zrobimy jakąś małą kwestę na tą domenę
Jestem jak wcześniej za rnavspotters.pl
Awatar użytkownika
Darek Rz
Posty: 917
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:02
Lokalizacja: Dąbrowica k.Lublina

Witam

Podzielam zdanie kolegów : rnavspotters.pl :mrgreen: :lol: 8-)
pozdrawiam
Kronos BP 26x70 , Garrett 30x100 ,Nikon Sportstar 8x25 EX
ODPOWIEDZ