skad i dokad?

Tutaj dyskutujemy na temat planów lotów lini lotniczych, których samoloty widujemy na Polskim niebie.
JacquesMontreux
Posty: 12
Rejestracja: 07 lutego 2007, 01:05
Lokalizacja: DUS area

Witam Panie i Panowie. Gratuluje profesjonalnej strony dla milosnikow lotnictwa. Macie moj ogromny R.E.S.P.E.C.T.
<br><br>
Jestem milosnikiem lotnictwa od dawna ale od niedawna zaczalem zglebiac ten temat. Mieszkam niedaleko DUS wiec jak mozna sie domyslec widoki sa calkiem cool.
<br><br>
Mam pare pytan.
<br>
1. Na innych forach sa takie wyjadaki ktorzy potrafia na podstawie godziny, korytarza i linii lotniczych rozszyfrowac skad taki samolot leci i dokad. Czy ktos z was wie jak to zrobic. Wakacje zawsze spedzam niedaleko reporting point AMUTO i czasami ciekawe maszyny tamtedy lataja. Byloby milo wiedziec skad i dokad taki np. B747 leci.
<br><br>
2. Co to znaczy spotting? Czy to znaczy obserwowanie samolotow czy robienie im zdjec. Czy spotterem mozna nazwac czlowieka ktory ma z tego dochody czy moze to byc tez osoba ktora robi to tylko w wolnych chwilach?
<br><br>
Wiem, wiem moje drugie pytanie jest dla was pewnie takie jak dla prof. matematyki pytanie o 2x2.
<br><br>
Sorry - dopiero zaczynam.
ODPOWIEDZ