Synta 10" 1200mm

Tutaj dyskutujemy o sprzęcie potrzebnym do obserwacji RNAV i o sprzęcie do fotografowania...
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Nie Jarku, różnice nie powinny być aż tak znaczące w jakości zdjęć. Jedyne co, to światło 6 zamiast 4.7 (porównując Synty 8 i 10"). Ale światło 6 przy zdjęciach w dzień jest zupełnie wystarczające.
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
Awatar użytkownika
meteo_expert
Posty: 484
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:08
Lokalizacja: Zgierz k/Łodzi
Kontakt:

I tak mnie nie stac, ale warto jest się zapytać. Dziękuje za wyczerpujące info Grzesiu.
MOJE METEO - - - - > http://www.exweather.eu

Obrazek
Awatar użytkownika
Kilerek
Posty: 385
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:47
Lokalizacja: Szalowa

I STAŁO SIE :-D "Betoniarka" już jest w domu ;-) A pogoda sie zje.... :-(
UN133 UL984 UL986 UL999 UL619 UL623 PADKA-TEPNA LENOV-ARDAG oraz inne.

Moje JP.net
Awatar użytkownika
mgebczyk
Posty: 279
Rejestracja: 15 października 2007, 20:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Ja za miesiąc powinienem mieć synte 8" zobaczymy co to za cudeńko :)
Awatar użytkownika
meteo_expert
Posty: 484
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:08
Lokalizacja: Zgierz k/Łodzi
Kontakt:

gratulacje :) czekamy na zdjęcia
MOJE METEO - - - - > http://www.exweather.eu

Obrazek
Awatar użytkownika
Kilerek
Posty: 385
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:47
Lokalizacja: Szalowa

Czy ktoś się orientuje jak zogniskować EOS'a z okularem LV Zoom 8-24mm :?: :roll:
UN133 UL984 UL986 UL999 UL619 UL623 PADKA-TEPNA LENOV-ARDAG oraz inne.

Moje JP.net
Szymek
Posty: 40
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:40
Lokalizacja: Oleszyce near OSMAT and DIBED

Hej
Kilerek jak masz już taką Syntę to rób w ognisku a nie przez okulary w projekcji okularowej ponieważ będziesz miał ciemny obraz i do tego słabą jakość. To tak jakby kupić Lexusa i trzymać go w garażu ;-)
Awatar użytkownika
geo
Donator
Posty: 420
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:24
Lokalizacja: Mermet/Tczew
Kontakt:

Cześć. Tak od dluższego czasu śledze temat synt i sie powoli zastanawiam nad przesiadką z Rubinara. Mam 2 pytanka, jedno o wybór, które byście polecili ;) :
- http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopp ... SID=a73194
oraz
- http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopp ... SID=a73194

No i drugie dla mnie najważniejsze pytanie ( jako że nie ma głupich pytań :mrgreen: ) czy taka synta bez problemu zmiesci sie w bagażniku skody fabii sedan ( rozmontowana lub nie ) i jak ten sprzęt znosi transport?
pozdrawiam!
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Obie Synty są niemal identyczne, różnica tylko w materiale z którego wykonano lustro, ja posiadam wersję PYREX, podobno lepiej radzi sobie ze zmianami temperatury i mniej się nagrzewa - nie zauważyłem jakichś szczególnych problemów związanych za falowaniem powietrza tuż nad lustrem, nie umiem jednak odpowiedzieć na pytanie, czy to tylko chwyt marketingowy, czy fakt.

Ja Syntę wożę rozmontowaną, tubus na tylnych siedzeniach, a podstawa w bagażniku, zarówno w 4-ro drzwiowym Oplu Vectrze B, jak i 5-cio drzwiowym Peugeocie 306. Zostaje zatem miejsce dla dwóch osób - kierowcy i pasażera. Zresztą kiedy była transportowana z WAW do Radomia, to na tylnym siedzeniu była jeszcze jedna osoba, z tym że siedziała na torbach z ręcznikami ;-)
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
Piwi
Posty: 168
Rejestracja: 07 lutego 2007, 01:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Ja robię tak samo jak Grzesiek, czyli tubus na tylnej kanapie a reszta w bagażniku, ale również da radę ze złożonym tylnym lewym siedzeniem - wtedy jedna osoba siądzie z tyłu - auto VW Golf IV.
Co do kolimacji - niestety po odcinku 20 km (w tym kawałek wiejskimi drogami) teleskop całkowicie mi się rozkolimował.
Dlatego polecam wziąć ze sobą kolimatorek i po wyjęciu teleskopu z auta skolimować go przed obserwacjami. Niestety wszyscy wiemy jakie mamy drogi..
UL986,UN744,UM984,UL619,UL623,UQ10,UL856,KRT-BABKO
Nikon D70s, Synta 1200mm f/4,7
Marq
Posty: 56
Rejestracja: 07 lutego 2007, 01:25
Lokalizacja: 30km od GOVEN, 60km od SUI

Piwi pisze:Ja robię tak samo jak Grzesiek, czyli tubus na tylnej kanapie a reszta w bagażniku, ale również da radę ze złożonym tylnym lewym siedzeniem - wtedy jedna osoba siądzie z tyłu - auto VW Golf IV.
Co do kolimacji - niestety po odcinku 20 km (w tym kawałek wiejskimi drogami) teleskop całkowicie mi się rozkolimował.
Dlatego polecam wziąć ze sobą kolimatorek i po wyjęciu teleskopu z auta skolimować go przed obserwacjami. Niestety wszyscy wiemy jakie mamy drogi..
Witam
jestem posiadaczem synty 8 i tu widze padł wyraz kolimatorek. Czy to powinno być w zestawie, czytając instrukcję właśnie takie cos powinno byc, a u mnie nie było i sie tak zastanawiam czy dzwonić do delty że nie dali albo dokupić. Dodam że obraz jest wyraźny i ostry (narazie).
UL980, UL735, UL979, UP31, UT710, UL867, UT708, UZ71
____________________________________________
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Ja też nie miałem kolimatorka w zestawie, zrobiłem go z czarnego pudełka po kliszy, które ma 1.25" średnicy. Bardzo obszerny artykuł o kolimowaniu teleskopu znajduje się TUTAJ (przede wszystkim link w pierwszym poście).
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
ODPOWIEDZ