TeleVue 2" 2X + aparat

Tutaj dyskutujemy o sprzęcie potrzebnym do obserwacji RNAV i o sprzęcie do fotografowania...
Awatar użytkownika
K_M
Donator
Posty: 848
Rejestracja: 10 maja 2016, 18:15
Obserwuję: wszystko w promieniu do 50km
Lokalizacja: Grebocin

Kopia rozmowy z czatu. na temat jak połączyć aparat z barlowem aby to wszystko razem ze sobą działało.
Sensiss pisze: 27 listopada 2022, 19:40 Hej, czy jak podłączę TVx2 bezpośrednio z body z T-ringiem to to będzie działać? Czy potrzeba jeszcze przedłużkę? Jeśli tak to ile mm trzeba? Pod Syntę 10".
K_M pisze: 28 listopada 2022, 17:16 Tak to u mnie wyglada, z tym że ja mam podniesione lustro
karolo95 pisze: 28 listopada 2022, 19:11
Sensiss pisze: 28 listopada 2022, 19:00 To jeszcze mam pytanie odnośnie T-ringa, rozumiem że go się wkręca zamiast tulejki w której wkłada się okulary. Jakie to spełnia zadanie? Wpływa na krotność barlowa? Chyba Miron z tego korzysta, jakby odwiedził forum to fajnie by było gdyby się podzielił doświadczeniami. Obrazek
ta dolna złączka to super sprawa. Sam takiej od początku używam. Dorabiał je Pan Janusz. Nakrecasz to na srebrna część z optyka i masz dużą krótsza soczewkę, tym samym nie obciążasz niepotrzebnie wyciągu. O ile to ta złączka o której myślę, ale wygląda podobnie. Zrobię zdjęcie o co mi chodzi :)
karolo95 pisze: 28 listopada 2022, 19:18 ObrazekTak wygląda mój televue ze wspomnianą złączką.
karolo95 pisze: 28 listopada 2022, 19:28
Sensiss pisze: 28 listopada 2022, 19:22 Ale tą złączkę masz zaraz przy body wkręconą w pierścień z mocowaniem pod swój system, a ta tulejka z śrubami mocującymi to przedłużka do wyciągu?
Tak, ta złączka ma gwint wewnętrzny i zewnętrzny. Na nią nakręcony ring, także soczewka barlowa jest sporo bliżej aparatu, a ta druga część to właśnie przedłużka od wyciagu teleskopu.
karolo95 pisze: 28 listopada 2022, 19:31
Sensiss pisze: 28 listopada 2022, 19:29 A porównywałeś kiedyś czy jest jakaś różnica między tym układem a tym oryginalnym z długą tulejką?
to było dawno temu, ale pamiętam, że coś mi nie ostrzyło, więc złożyłem w ten sposób. Obrazek
Tak to wszystko jeszcze raz analizuję i moim zdaniem i aby wykorzystać oryginalny adapter T-ring TV potrzeba jeszcze tą złączkę opisaną jako "Lens/Visual assembly" bo część optyczna TV ma dosyć daleko umieszczony gwint
Obrazek
Obrazek]Nikon D7200, GSO 10" TV PowerMate 2" 2X, , A7IV FE 200-600[/i]
Jeżeli nie widać moich zdjęć w poście to są tutaj : https://photos.app.goo.gl/6HbopqSiFsDUVd7y5
Awatar użytkownika
miron
Donator
Posty: 908
Rejestracja: 27 lipca 2008, 09:01
Lokalizacja: Bochnia

Od 2008 do około 2015 roku miałem tak:

Obrazek Obrazek

Po wizycie w Astrokraku gdzie tokarz dorabiał mi złączkę śp. Janusz Płeszka zaproponował mi rozkręcenie TVP i założenie dedykowanej złączki. Różnicy nie zauważyłem. Wcześniej zestaw mi ostrzył po odkręceniu ok 16-17mm wyciągu a teraz o tyle więcej o ile ta nowa złączka jest krótsza od oryginalnej obudowy TVP.

Obrazek
pozdrawiam, miron zagórski
samoloty: SW 10"/1200mm, TVP2x, Pentax KP
ODPOWIEDZ