Sqitter message

Coś dla Spotterów ze skanerkiem oraz radarem SBS.
snicers
Posty: 1
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:53

Mam pytanko ostatnio pojawiła mi się depesza sqitter message i nie wiem co to za rodzaj depeszy bo już acars odbieram od dawna a pierwszy raz wyświetliło mi się dzisiaj coś takiego i pod tym pisze EPWA/WAW i tak się zastanawiam czy to nie odbieram czasem z tej stacji naziemnej systemu acars która się znajduje w Warszawie ? Może ktoś się orientuje co to sqitter message i mi wyjaśni ,muszę dodać że ostatnio dałem antenkę wyżej na dach i od tego czasu wyświetla się mi ta depesza.Pozdrawim wszystkich SPOTTERÓW!!!
Togal
Posty: 67
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:04
Lokalizacja: QWERTY

snicers napisał:

Mam pytanko ostatnio pojawiła mi się depesza sqitter message i nie wiem co to za rodzaj depeszy bo już acars odbieram od dawna a pierwszy raz wyświetliło mi się dzisiaj coś takiego i pod tym pisze EPWA/WAW i tak się zastanawiam czy to nie odbieram czasem z tej stacji naziemnej systemu acars która się znajduje w Warszawie ? Może ktoś się orientuje co to sqitter message i mi wyjaśni ,muszę dodać że ostatnio dałem antenkę wyżej na dach i od tego czasu wyświetla się mi ta depesza.Pozdrawim wszystkich SPOTTERÓW!!!</td> </tr>

Jeśli z ziemi to powinno być 'uplink'. Squitter message to wiadomość wysłana z transpondera atomatycznie, a nie jako odpowiedź na zapytanie z ziemi.
Pozdrawiam,
Tomek
ODPOWIEDZ