Festyny lotnicze Michałków 2013-2014

Relacje z imprez lotniczych, pokazów, podróży itp.
Awatar użytkownika
MrRogalik
Posty: 8
Rejestracja: 10 grudnia 2017, 19:19
Obserwuję: Wrocławskie niebo
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Cześć!

W związku z tym ,że od początku tylko i wyłącznie zadaję pytania, chciałbym się troszeczkę zrewanżować. Nie zauważyłem na forum tematu o Festynie lotniczym Michałków. Organizowane były (z tego co pamiętam) IV edycje. V edycja ,która miała mieć miejsce w 2017 roku nie odbyła ze względu na jakieś tam machlojki z UM -zasłyszane. A wielka szkoda!

Michałków to niewielka miejscowość nieopodal Ostrowa Wielkopolskiego, w której znajduje się Aeroklub - prężnie działający z tego co niedawno wyczytałem na ich stronie internetowej - posiada dość duży teren o nawierzchni trawiastej.
Na pikniku tym widownia nie uświadczyła wielkich maszyn ,które pokazywane są np. w Radomiu. Imprezka w porównaniu do Radomia raczej kameralna, ale bardzo widowiskowa.
Pojawiało się tam zazwyczaj kilka sprzętów wojskowych, klasyki oraz modele akrobatyczne (raz podleciały też F-16). Widowisko ciekawe : rekonstrukcje bitw w powietrzu z udziałem odrestaurowanych maszyn, akrobacje grup RedBull ,efektywne przeloty nad publicznością oraz skoki spadochronowe (z tego co pamiętam podczas jednej z moich wizyt pobito rekord świata??lub europy w utworzeniu jakiejś figury składającej się z iluś tam osób :mrgreen: :mrgreen: ).

Raz jedyny udało mi się "wyrwać" akredytację dzięki czemu mogłem złapać kilka ciekawych kadrów z tej imprezy - tłumy ludzi na pewno nie pozwoliłyby na to ,aby zrobić takie zdjęcia przed barierkami :oops:

Nie posiadam oryginalnych zdjęć a co za tym idzie jakość może być nie ta. Zdjęcia pobrałem z floga (na którego serdecznie zapraszam - w informacjach o mnie podaję link).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wkrótce postaram się wygrzebać zdjęcia z wizyty w Krzesinach ;-)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
K_M
Donator
Posty: 848
Rejestracja: 10 maja 2016, 18:15
Obserwuję: wszystko w promieniu do 50km
Lokalizacja: Grebocin

fajne zdjęcia, szczególnie 6 i 7 od góry
Obrazek]Nikon D7200, GSO 10" TV PowerMate 2" 2X, , A7IV FE 200-600[/i]
Jeżeli nie widać moich zdjęć w poście to są tutaj : https://photos.app.goo.gl/6HbopqSiFsDUVd7y5
ODPOWIEDZ