London Heathrow - 25-26.04.2017

Relacje z imprez lotniczych, pokazów, podróży itp.
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Dobry:)

Fotorelację z LHR czas zacząć. Z góry ostrzegam, że wątek będzie miał kilometr długości, bo raz, że zdjęć od groma, to jeszcze jetphotos coś przekombinowało z miniaturkami i nie da się upchnąć 2-3 w rzędzie.

Tradycyjnie najpierw trochę opowieści. Pomysł wyjazdu na jakieś duże lotnisko chodził mi po głowie już od zeszłego roku. Z tym, że myślałem o CPH lub DUS, bo miałby to być wypad jednodniowy. FRA, AMS i LHR odrzucałem, bo na jeden dzień nie ma sensu tam lecieć. Problem z CPH czy DUS był taki, że musiałbym lecieć z WAW, bo z POZ to wiadomo... No i tak po dłuuugim czasie namysłu, stwierdziłem, że może jednak Londek na dwa dni. Szybkie ogarnięcie rozkładu jazdy , bileciki kupione, nocleg zarezerwowany i oczekiwanie. Na miesiąc przed wyjazdem pierwszy zgrzyt - otóż WZZ postanowił, że będzie zabawnie zmienić mi godzinę wylotu z LTN z 21:45 na 16:30... bo zmiana rozkładu jazdy... widocznie w styczniu, kiedy rezerwowałem bilety ktoś zapomniał, że po drodze jest zmiana na sezon letni. Jakby nie było 4h focenia mniej - a w związku brak możliwości ustrzelenia Bimana, 747 Emirates Cargo i czegoś tam jeszcze, nie pamiętam nawet czego. Mówi się trudno, przecież i tak będzie co robić.

Zaopatrzony w 3 baterie, 5 32-gigowych kart pamięci wyruszam z domu (jak się potem okazało, działałem tak oszczędnie, że wystarczyły dwie karty - ale to tylko dlatego, że nie robiłem więcej niż 6 zdjęć na samolot). O samym locie pisać nie będę, bo nie ma w zasadzie o czym. Do LTN lecę HA-LWB, gdzie fotele są zakoszone chyba z jakiegoś przedszkola, bo siedzisko mam tylko do połowy uda, a wysoki nie jestem. Po drodze, gdzieś nad Niemcami zaliczam mijankę z B744 UPSa, ale na małym aparacie mam tylko 50mm, więc sobie można. Lądowanie w LTN takie, że urywa kręgosłup i kołowanie po stukających jak polskie drogi taxiwayach. Terminal arr - masakra. Dworzec centralny w Wawie przed remontem był w lepszym stanie. Ale zasadniczo wszystko to mi nie przeszkadza, bo piękna pogoda. Łapię autokar National Express i jazda na LHR, a tam...

Ruch. I to taki, że naprawdę, rany julek. Non stop. Samolot za samolotem. Siedziałem tylko na miejscówkach przylotowych, więc widziałem połowę tego co tam się dzieje. Najdłuższa przerwa między lądowaniami trwała może 2 minuty, a i to miało miejsce może ze 2 razy. To jest naprawdę nie do uwierzenia, że można taki natłok samolotów ogarnąć na jednym pasie (po drugi tylko dep). Włączam skaner i drugi szok. Pani kontroler śpiewającym głosem obrabia cały ten bałagan, zero zająknięć, zero czegokolwiek, a najlepsze jest to, że właściwie gada mniej niż my w POZ czy WRO przy ruchu takim jaki mamy. Do każdego samolotu maskymalnie 3-4 trasmisje. Genialny przykład na to, że dobrze zrobione procedury ściągają z ATCo kupę roboty. I żaden pilot nie narzeka, że musi prędkość redukować, albo, że jest numer ochnasty do podejścia. Wszyscy robią to, co do nich należy i nikt nie kwęka. A u nas przyleci RYR do kupy z LOTem i wieczne fochy dlaczego tamten jest pierwszy, a my jesteśmy dwóją, i żalenie się na częstotliwości...

W międzyczasie nad Londynem pojawiają się cummulsy, co nie jest straszne, pod warunkiem, że nie rzucają cienia na samoloty. Do tego wieje północny wiatr, więc pomimo słońca zimno jak diabli. Pod wieczór zaczęły się pojawiać CBki dająć piękne, ciemne tło. I przy okazji opad gradu;)

Ale nic to. Docieram na Myrtle Avenue i zaczyna się zabawa :mrgreen: (na początku "galerianki", resztę wrzucę na samym końcu, jak już będę wiedział co i jak)

Część I:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek

cdn:)
Awatar użytkownika
K_M
Donator
Posty: 847
Rejestracja: 10 maja 2016, 18:15
Obserwuję: wszystko w promieniu do 50km
Lokalizacja: Grebocin

ło panie, żeś ładnie pocisnął :lol:
Obrazek]Nikon D7200, GSO 10" TV PowerMate 2" 2X, , A7IV FE 200-600[/i]
Jeżeli nie widać moich zdjęć w poście to są tutaj : https://photos.app.goo.gl/6HbopqSiFsDUVd7y5
Awatar użytkownika
RafalBel
Donator
Posty: 1298
Rejestracja: 12 października 2010, 20:27
Obserwuję: L980, M860,L999, BABKO/MEBAN-BIGLU, TOSPO-BABKO, GOTIX-ROE,
Lokalizacja: Warszawa/Bełżyce

No, konkret zestaw, a pewnie będzie tego 15x więcej :-D

Obrazek

Obrazek
Canon EOS 7D Mark II / EOS 7D+Synta 8" + Powermate TeleVue 2x + Tamron 150-600 VC USD G2 + Canon 70-300 IS II USM
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Część IV. Trochę niegaleryjnych:)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

pozdro:)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Część V. Wreszcie kilka 747;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Doprecyzuję tylko, że to cały czas są zdjęcia z pierwszego dnia (poza widokiem na Myrtle Avenue z posta wyżej) ;). Na razie nie wrzucam też drobnicy BA, a uzbierało się już tego 78 sztuk. Ogólnie, do tej pory, z samego BA obrobiłem 124 regi ;)

pozdro!
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Część VI:

Na początek moje tysięczne zdjęcie zaakceptowane na JP:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

:)
kaziuniof16
Posty: 394
Rejestracja: 04 marca 2011, 22:51
Obserwuję: L984, L986,L856;N133, L999 + Skróty
Lokalizacja: GEVNA -BRZESKO

Gruby konkretny zestaw :)
MAK102+Nikon D3100;TENTO 20x60
OBSERWACJA TRAS : L984, L986,L856;N133, L999 + Skróty
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Część VII:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I dwie sztuki z LTN:
Obrazek Obrazek

:)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Część VIII, znów niegaleryjna - ale za to z rodzynkami w postaci B788 Brunei i B744 United:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ufff;)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Część IX, ostatnia.

Ponieważ nie mam już siły po raz kolejny wklejać linków do kolejnych zdjęć, dzisiaj wrzucam bezpośrednie linki do albmów z LHR na JP i Flickr. Kto będzie chciał to sobie wejdzie i zobaczy ;)

JP: https://www.jetphotos.com/showphotos.ph ... rt-order=0
Flickr: https://flic.kr/s/aHskYHyk3a

I małe podsumowanie wyjazdu:

Pod płotem spędziłem około 14 godzin. W sumie, zrobiłem około, bo tej liczby nie jestem do końca pewien, 2300 zdjeć. Jak pisałem w pierwszym poście ze spokojem wyrobiłem się na dwóch 32gb kartach pamięci. Na drugiej jeszcze sporo miejsca zostało.

Po przeszło 3 miesiącach obróbki całego materiału okazało się, że udało się złapać 28 typów samolotów, 398 regów (ponad połowę stanowią szerokie kadłuby;)), należących do 69 linii lotniczych z 57 krajów. Oczywiście z wszystkich kontynentów poza Antarktydą;). Samego BA udało się trafić 151 regów, czyli przeszło połowę floty.

Jeśli ktoś rozważa wyjazd na LHR, to szczerze polecam. Nie zastanawiać się, po prostu jechać. Dwa dni ze spokojem wystarczą, żeby mieć roboty na długie tygodnie. Zwróćcie tylko uwagę na rozkład lotów w poszczególnych dniach. Jeśli chodzi o ilość ruchu, to żadnej różnicy nie będzie, ale w tylko niektóre dni można trafić Bimana, Cathaya w okolicach wczesnopopołudniowych, Emirates Cargo czy Singapore Cargo. No i wybierzcie jakiś późnowiosenny lub letni miesiąc. Pod koniec kwietnia, jeśli chodzi o pogodę, można spodziewać się wszystkiego;). No i latem dzień dłuższy, więc można dłużej siedzieć pod płotem;)

Gdyby ktoś miał jakieś pytania dotyczące strony finansowo-noclegowo-logistycznej mojego wyjazdu, to pytajcie:)

Pozdro!
ODPOWIEDZ