Statyw do maka

Tutaj dyskutujemy o sprzęcie potrzebnym do obserwacji RNAV i o sprzęcie do fotografowania...
twojekopytko
Posty: 6
Rejestracja: 26 czerwca 2015, 20:54

Po długim czasie obserwacji gołym okiem i wzdychaniem nad zdjęciami z forum,po znalezieniu wakacyjnej pracy i zbieraniu na teleskop,nadszedł czas intensywnej nauki i szukaniu informacji na temat teleskopów,dodatków itp.
Kiedyś już pytałam tu na forum "Synta czy mak?",wybór padł na mąka 102.

Gdyby ktoś mógł mi podpowiedzieć,mak 102 sama tuba jest za 800 ze statywem 1200,zastanawiam się,czy nie lepiej kupić samą tube i osobno ogarnąć jakiś statyw?
Patrzyłam i trochę czytałam o statywach velbon df50,df60 mozna juz je kupic za niewielkie pieniadze,tylko czy nadają się do mąka 102? Czy są "wygodne" w obsłudze i nie utrudniaja robienia zdjec? Czy kupując samą tubę dostaepna na allegro i osobno statyw potrzebuje jakiś dodatków aby umocowac ja na statywie?

Dodam,że do maka planuje podłączyć nikona d5000

Gdyby ktoś był tak łaskaw i pomógł koleżance byłabym wdzięczna bardzo,za informację od osób siedzących w temacie
Z góry dzięki :)!
Awatar użytkownika
RafalBel
Donator
Posty: 1298
Rejestracja: 12 października 2010, 20:27
Obserwuję: L980, M860,L999, BABKO/MEBAN-BIGLU, TOSPO-BABKO, GOTIX-ROE,
Lokalizacja: Warszawa/Bełżyce

DF60 miałem z makiem 102 i przez 2 lata pracował bez zarzutu ;-) Z drugiej strony po co Ci statyw jak chcesz focić z D5000? Spokojnie utrzymasz tubę przez te kilkadziesiąt sekund w rękach :-)

Obrazek

Obrazek
Canon EOS 7D Mark II / EOS 7D+Synta 8" + Powermate TeleVue 2x + Tamron 150-600 VC USD G2 + Canon 70-300 IS II USM
Awatar użytkownika
vader
Administrator
Posty: 2854
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 11:33
Obserwuję: niebo :)
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Nie wiadomo jak silna jest koleżanka, a poruszyć zdjęcie bez statywu łatwo :) Statyw uniwersalny i się na pewno przyda.
N 10" 'Simon II' + SCT 5", EOS 70D, 12x50, 8.5x32, 2x53
Uniden UBC125XLT, PlanePlotter: mo i vo
Obrazek
twojekopytko
Posty: 6
Rejestracja: 26 czerwca 2015, 20:54

Pytam bo 400 zł różnicy w sklepie na maku bez i że statywem a znalazłam tego df-60 za ok 150 zł więc trochę kasy zostaje,co można przeznaczyć na jakieś dodatki inne . ciekawa byłam czy podejdzie inny stayw,ale skoro mówisz ze uniwersalny wystarczy,to chyba dokupie ten za 150 i będzie śmigać :)

Do najsilniejszych nie znaleźć,ale jak chce to potrafię :D
ODPOWIEDZ