Poproszę o pomoc. :)

Tutaj dyskutujemy o sprzęcie potrzebnym do obserwacji RNAV i o sprzęcie do fotografowania...
Vooqu
Posty: 6
Rejestracja: 07 czerwca 2016, 12:23
Lokalizacja: Gdynia

Witam. Mam pytanie do doświadczonych spotterów, posiadam lustrzankę Canon Eos 600D, oraz synte 8'' standardowe okulary, i pierścień który łączy lustrzankę z teleskopem, jednak nie zadowalają mnie zdjęcia wykonane przez aparat, tzn samoloty nadal są daleko, a że jeszcze jestem zielony w tym temacie chciałbym dowiedzieć się co jeszcze mi brakuje aby osiągnąć zbliżony poziom do użytkowników którym zdjęcia wychodzą mega fantastyczne, i np te detale w postaci napisów pod skrzydłami jak i nazw linii lotniczych na wysokości przelotowej danego samolotu. Za każdą pomoc będę niezmiernie wdzięczny, jeśli chodzi o budżet to chciałbym przeznaczyć na to jeszcze około 2 tyś zł tak w przybliżeniu. Serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
unibal
Donator
Posty: 200
Rejestracja: 27 grudnia 2012, 11:40
Lokalizacja: EK

Witaj. Najlepiej podaj jakieś przykładowe zdjęcia wykonane tym zestawem jakie udało Ci się zrobić.
Awatar użytkownika
geo
Donator
Posty: 420
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:24
Lokalizacja: Mermet/Tczew
Kontakt:

Tym zestawem powinieneś spokojnie złapać napisy. Może łapiesz dalekie samoloty :-D no i pogoda musi być dobra.
Tu masz dla przykładu eos 400d i synta 8"
Obrazek
konan 400D & 60D & rubinar 1000mm & synta 8"
http://geo.tcz.pl/projekt_2022/
Awatar użytkownika
barpit
Donator
Posty: 289
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 09:53
Lokalizacja: Łańcut

Witaj.
Budżet całkiem niezły jak na brakujący element, więc nie ma się co ograniczać :) Jedyne słuszne rozwiązanie to soczewka Powermate TeleVue x2. Można co prawda kombinować trochę taniej z innymi soczewkami, ale jak się wciągniesz to i tak kupisz TeleVue :)
Nie wiem jak teraz z dostępnością w PL. Nie tak dawno trzeba było sporo czekać na sprowadzenie do hurtowni.
Mimo wszystko póki co trenuj na tym zestawie co masz. Bez problemu można z niego wyciągnąć szczegóły, które Cię interesują.
Pozdrawiam
K-5IIs,10', TeleVue x2
791-791-282
Awatar użytkownika
RafalBel
Donator
Posty: 1298
Rejestracja: 12 października 2010, 20:27
Obserwuję: L980, M860,L999, BABKO/MEBAN-BIGLU, TOSPO-BABKO, GOTIX-ROE,
Lokalizacja: Warszawa/Bełżyce

600D i 8" ma na forum np. MaciekA380 i jego fotki powalają. Sam korzystam z gołej 8", ale z EOSa 50D i fotki mam takie:

Obrazek

Obrazek
Canon EOS 7D Mark II / EOS 7D+Synta 8" + Powermate TeleVue 2x + Tamron 150-600 VC USD G2 + Canon 70-300 IS II USM
Vooqu
Posty: 6
Rejestracja: 07 czerwca 2016, 12:23
Lokalizacja: Gdynia

Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 czerwca 2016, 13:26 przez Vooqu, łącznie zmieniany 1 raz.
Vooqu
Posty: 6
Rejestracja: 07 czerwca 2016, 12:23
Lokalizacja: Gdynia

Vooqu
Posty: 6
Rejestracja: 07 czerwca 2016, 12:23
Lokalizacja: Gdynia

barpit pisze:Witaj.
Budżet całkiem niezły jak na brakujący element, więc nie ma się co ograniczać :) Jedyne słuszne rozwiązanie to soczewka Powermate TeleVue x2. Można co prawda kombinować trochę taniej z innymi soczewkami, ale jak się wciągniesz to i tak kupisz TeleVue :)
Nie wiem jak teraz z dostępnością w PL. Nie tak dawno trzeba było sporo czekać na sprowadzenie do hurtowni.
Mimo wszystko póki co trenuj na tym zestawie co masz. Bez problemu można z niego wyciągnąć szczegóły, które Cię interesują.
Pozdrawiam
Tak tylko widzisz, ja jak zrobię zdjęcie to nie mam tak jak tutaj koledzy blisko wszystko, tylko jakiś taki dziwny dystans jest, mimo że samolot jest "blisko" lub czasami na tamronie 70-300 widać bliżej niż na teleskopie nie wiem dlaczego... :/
Awatar użytkownika
K_M
Donator
Posty: 851
Rejestracja: 10 maja 2016, 18:15
Obserwuję: wszystko w promieniu do 50km
Lokalizacja: Grebocin

daleko i pod słońce,

ten pierścień co masz to on łączy ci bezpośrednio aparat z teleskopem, czy masz tam jeszcze włożony okular?
Obrazek]Nikon D7200, GSO 10" TV PowerMate 2" 2X, , A7IV FE 200-600[/i]
Jeżeli nie widać moich zdjęć w poście to są tutaj : https://photos.app.goo.gl/6HbopqSiFsDUVd7y5
Vooqu
Posty: 6
Rejestracja: 07 czerwca 2016, 12:23
Lokalizacja: Gdynia

K_M pisze:daleko i pod słońce,

ten pierścień co masz to on łączy ci bezpośrednio aparat z teleskopem, czy masz tam jeszcze włożony okular?
Posiadam pierscień tylko z mocowaniem do lustrzanki i wkładany do teleskopu.
Awatar użytkownika
SensiFly
Donator
Posty: 250
Rejestracja: 14 maja 2016, 12:26
Lokalizacja: WAW

barpit pisze: Nie wiem jak teraz z dostępnością w PL. Nie tak dawno trzeba było sporo czekać na sprowadzenie do hurtowni.
Ja kupowałem z 2 miechy temu w teleskopy.pl tyle, że w sklepie stacjonarnym. Problemu nie ma, czekałem 3,4 dni. Zadzwoń popytaj, zagadaj dobrze o cenę. Ja wytargowałem się o stówkę:) Jak masz taki budżet to celuj właśnie w powermate.

Co do zdjęcia wydaje mi się, że jest zrobione pod słońce. Pobaw się czasami i iso w aparacie i sprawdź czy teleskop jest skolimowany...
K-5IIs / S10' / TVX2
Awatar użytkownika
unibal
Donator
Posty: 200
Rejestracja: 27 grudnia 2012, 11:40
Lokalizacja: EK

Na zdjęciu samolot jest już daleko na odlocie i pod słońce. Czy masz jakieś zdjęcia z samego zenitu lub okolic?

Moje pierwsze zdjęcia, a więc bez jakiej kolwiek wprawy, było bez problemu widać napisy wszystkie. czy nawet z prawie 40km bez problemu można przeczytać Oczywiście każde zdjęcie jest kadrowane i odpowiednio obrabiane, gotowy plik JPG/PNG wzięty i wrzucony prosto z karty pamięci aparatu na serwer nie będzie tak wyglądał.
ODPOWIEDZ