CZY SKANER UNIDEN UBC355CLT JEST DOBRY ?

Coś dla Spotterów ze skanerkiem oraz radarem SBS.
Awatar użytkownika
frank300100
Posty: 25
Rejestracja: 13 lipca 2014, 17:08
Obserwuję: EPWA

Witam
Mam pytanie odnośne skanera nasłuchowego firmy Uniden, a dokładnie tego http://allegro.pl/skaner-uniden-ubc-355 ... 90533.html
Czy będzie odbierał częstotliwości z EPWA. Jestem około 40km od niej. Proszę też o opinie jeśli ktoś miał ten skaner.
Pozdrawiam, frank300100 :arrow:
Awatar użytkownika
MTO
Donator
Posty: 134
Rejestracja: 15 maja 2008, 11:56
Kontakt:

Obsługuje zakres częstotliwości 108-174 MHz, także to lotnicze pasmo z dużym PLUSEM. Inną sprawa jest dystans do lotniska. Obawiam się,ze bez wyrzucenia wysoko anteny się nie obejdzie. Oby nie za wysoko bo gromy zacznie ściągać, a nie lotnisko :-) Pamiętaj, że dla pasma lotniczego i "stacji naziemnej" 40 km, to dość sporo. Inaczej sprawa ma się z samolotami i stacją naziemną gdzie anteny się "widzą". Poza tym myślę, że sam skaner jest wyśmienity.
Obrazek
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

A nie lepiej kupić coś bardziej mobilnego, coś co będziesz mógł zabrać na lotnisko lub na jakiś spotting w plenerze?
Awatar użytkownika
frank300100
Posty: 25
Rejestracja: 13 lipca 2014, 17:08
Obserwuję: EPWA

Chciałem coś o większej częstotliwości. Wiadomo nie tylko samoloty można podsłuchać :-)
Awatar użytkownika
frank300100
Posty: 25
Rejestracja: 13 lipca 2014, 17:08
Obserwuję: EPWA

MaRaS pisze:Obsługuje zakres częstotliwości 108-174 MHz, także to lotnicze pasmo z dużym PLUSEM. Inną sprawa jest dystans do lotniska. Obawiam się,ze bez wyrzucenia wysoko anteny się nie obejdzie. Oby nie za wysoko bo gromy zacznie ściągać, a nie lotnisko :-) Pamiętaj, że dla pasma lotniczego i "stacji naziemnej" 40 km, to dość sporo. Inaczej sprawa ma się z samolotami i stacją naziemną gdzie anteny się "widzą". Poza tym myślę, że sam skaner jest wyśmienity.


W zestawie znajduje się antena okienna, ale to chyba nie starczy :-/ Musiałbym zainwestować 70zł antenę do CB. Postawię ja na dachu i będzie chyba coś zbierało ;-)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

frank300100 pisze:Chciałem coś o większej częstotliwości. Wiadomo nie tylko samoloty można podsłuchać :-)
http://allegro.pl/skaner-uniden-ubc-125 ... 90550.html

Ten obsługuje więcej częstotliwości. Co prawda droższy, ale zdecydowanie bardziej poręczny. Sam takiego używam i jestem bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
frank300100
Posty: 25
Rejestracja: 13 lipca 2014, 17:08
Obserwuję: EPWA

pawmor pisze:
frank300100 pisze:Chciałem coś o większej częstotliwości. Wiadomo nie tylko samoloty można podsłuchać :-)
http://allegro.pl/skaner-uniden-ubc-125 ... 90550.html

Ten obsługuje więcej częstotliwości. Co prawda droższy, ale zdecydowanie bardziej poręczny. Sam takiego używam i jestem bardzo zadowolony.
Mi chodzi o coś bardziej stacjonarnego. Rzadko będę na górkę jeździł.
Awatar użytkownika
geo
Donator
Posty: 420
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:24
Lokalizacja: Mermet/Tczew
Kontakt:

Ja mam 40km do EPGD. Wcześniej przez lata miałem antenę na balkonie (4 piętro). Zwykły dipol półfalowy z rurek miedzianych. Działał wyśmienicie biorąc pod uwagę, że lotnisko jest za plecami (za blokiem). Komunikację w obie strony było słychać a i nawet samolot na ziemi też.
Także antena i odpowiedni kabel ( nie taki od telewizora) to podstawa. Od roku już mam wszystko na samym dachu mojego 10 piętrowca całkowicie legalnie i teraz to jest szał gwizdka :D. a tak było zimą testowo na dachu. Zanim poleje się fala hejtu już nie dotyka piorunochronu :D. Muszę w końcu obfotografować moje centrum dowodzenia. Teraz to całkiem inaczej jest wszystko puszczone.
Czerwona od nasłuchu ( fajnie łapała służby ale lotnicze już biednie, po wywalieniu dipola jest odwrotnie ale coś za coś ;-)) a ta druciana od SBS-1. Szkoda tych 70 na antenę jak piszesz do CB to dwa inne światy. W tej cenie spokojnie zmieścisz się z budową dipola jak i zakupem kabla i wtyczki do skanera.
Dipol budowałem tak.
127,150 to pasmo Gdańsk informacja (FIS) jako, że uwielbiam ich słuchać.
127,150 /2= 63,5
63,5 to długość każdej rurki.
Kiedyś uczeni w piśmie mówili, że rura przyczepiona do gorącej żyły (tego środkowego kabla) powinna być tą pionową na górze. Ja miałem i tak i tak i różnicy nie ma, byle sterczało pionowo.
konan 400D & 60D & rubinar 1000mm & synta 8"
http://geo.tcz.pl/projekt_2022/
Awatar użytkownika
frank300100
Posty: 25
Rejestracja: 13 lipca 2014, 17:08
Obserwuję: EPWA

geo pisze:Ja mam 40km do EPGD. Wcześniej przez lata miałem antenę na balkonie (4 piętro). Zwykły dipol półfalowy z rurek miedzianych. Działał wyśmienicie biorąc pod uwagę, że lotnisko jest za plecami (za blokiem). Komunikację w obie strony było słychać a i nawet samolot na ziemi też.
Także antena i odpowiedni kabel ( nie taki od telewizora) to podstawa. Od roku już mam wszystko na samym dachu mojego 10 piętrowca całkowicie legalnie i teraz to jest szał gwizdka :D.

Szkoda tych 70 na antenę jak piszesz do CB to dwa inne światy. W tej cenie spokojnie zmieścisz się z budową dipola jak i zakupem kabla i wtyczki do skanera.
Dipol budowałem tak.
127,150 to pasmo Gdańsk informacja (FIS) jako, że uwielbiam ich słuchać.
127,150 /2= 63,5
63,5 to długość każdej rurki.
Kiedyś uczeni w piśmie mówili, że rura przyczepiona do gorącej żyły (tego środkowego kabla) powinna być tą pionową na górze. Ja miałem i tak i tak i różnicy nie ma, byle sterczało pionowo.

Bardzo ci dziękuję teraz wiem co już zrobię :-)
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2014, 12:27 przez vader, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie ma potrzeby odpisywać na cały post ze zdjęciami, jeśli jest długi.
Awatar użytkownika
vader
Administrator
Posty: 2854
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 11:33
Obserwuję: niebo :)
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Ja zrobiłem swego czasu taką antenę jak przedstawił Geo, ale z anten teleskopowych.
Oczywiście jeśli ma być to na zewnątrz, to zdecydowanie lepiej wykonać ją z rurek. Swoją najczęściej wykorzystywałem z domu przy oknie. Spokojnie na nich łapałem przelotówki w pkt RUDKA z Leżajska :-)
N 10" 'Simon II' + SCT 5", EOS 70D, 12x50, 8.5x32, 2x53
Uniden UBC125XLT, PlanePlotter: mo i vo
Obrazek
Awatar użytkownika
geo
Donator
Posty: 420
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:24
Lokalizacja: Mermet/Tczew
Kontakt:

Przerabiałem teleskopy. Woda wlazła, pordzewiało wnętrze i spadła jakość sygnału :-( .
konan 400D & 60D & rubinar 1000mm & synta 8"
http://geo.tcz.pl/projekt_2022/
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Ja na takiej teleskopowej antenie z domu w Poznaniu kilkukrotnie słyszałem samoloty przekazywane na Lwów. Ale to chyba jakieś super korzystne warunki atmosferyczne były.

Btw, ten temat to chyba w innym dziale powinien się znaleźć ;-)
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2014, 13:52 przez vader, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zgadza się, przeniosłem temat.
ODPOWIEDZ