Ławica i okolice

Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Witam,

Swój osobny wątek ma WAW, KRK i KTW, w związku z tym pozwoliłem sobie założyć wątek dotyczący poznańskiego lotniska Ławica i jego okolic - np. Krzesin, Kobylnicy, Bednar, Żernik, Powidza, Piły, Leszna i wielu pomniejszych lotnisk i lądowisk, a także (jako zupełnie nieidentyfikujący się z Poznaniem zielonogórzanin) Babimostu i Przylepu. Co prawda z tego co się orientuję, to w okolicy niewielu z użytkowników tego forum mieszka w okolicach Poznania, ale przyjamniej ja postaram się od czasu do czasu wrzucić jakieś zdjęcia.

Na dzień dobry pierwsza wizyta 4-silnikowego Airbusa w POZ. Przyleciał z Geilenkirchen (ETNG) jako CTM1073 około 12:40 lcl, podobno przywiózł żołnierzy, odleciał do LFPG jako CTM1074 około godziny 14:40 lcl. Mam nadzieję, że nikt mi nie urwie głowy za wrzucanie zdjęcia zamieszczonego w galerii u 'konkurencji'.

Obrazek

pzdr,
Paweł
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Kolejna 'ciekawostka', a raczej specjalne malowanie - BGY, SP-ACK, ex KFR. Szczerze mówiąc, to nikt chyba specjalnie się nie starał, żeby dokładnie zakryć jego 'poprzednie życie'

Obrazek


Przy okazji, do jutra rana na EPPO stoi Beech 2000 Starship, reg N8244L. O ile pogoda pozwoli, to rano po niego 'skoczę'. Był też tydzień temu, być może będzie pojawiał się częściej. Oczywiście mam wolne i nie wiem skąd i którędy przyleciał, ani dokąd i którędy odlatywać będzie - więcej informacji postaram się zdobyć w poniedziałek.

pzdr,
Paweł
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Czołem,

Tym razem dwa strzały z krótkiej wizyty u sąsiadów z Krzesin. Niestety pogoda nie pozwoliła na nic więcej, a mówiąc konkretnie zdjęcia wyszły tak beznadziejne, że wstyd pokazać ;)
Obrazek Obrazek

I na dokładkę bizjety, general aviation i PAŻPowa Papuga z Ławicy:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

pzdr,
Paweł
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Czołem,

Pierwsze tegoroczne zdjęcia z Ławicy i Babimostu:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

I trzy archiwalne śmigłowce z Przylepu:
Obrazek Obrazek Obrazek



pzdr,
Paweł
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Czołem,

Trzy fotki z dosyć niespodziewanej wizyty włoskiego KC-767 na Ławicy. Przyleciał do nas z ETNG i po około 2wóch godzinach postoju odleciał do LIRE. Reg MM62228.

Obrazek Obrazek Obrazek

pzdr,
Paweł
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Cześć,

Powoli zaczynam dogadywać się z canonem (Kuba, dzięki za pomoc:)) i jak na razie takie są tego efekty. Niestety falowanie nie pozwala poszaleć z jakością zdjęć. (aczkolwiek walczę ;))

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

edit:
... i jeszcze kilka:)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

I kolejne...

Obrazek Obrazek

pzdr,
Paweł
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

I jeszcze 2

Obrazek Obrazek

i jedno w HD:

Obrazek

pozdro:)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

I znów dwa;) Tym razem jeden z EPPO drugi z EPZP (chyba wiadomo który jest który ;))

Obrazek Obrazek

pozdro,
Paweł
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Trochę Ławicy, trochę Krzesin:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
RafalBel
Donator
Posty: 1298
Rejestracja: 12 października 2010, 20:27
Obserwuję: L980, M860,L999, BABKO/MEBAN-BIGLU, TOSPO-BABKO, GOTIX-ROE,
Lokalizacja: Warszawa/Bełżyce

Super fotki naszych F16 :-D Szalejesz z tym 7D, nie powiem :mrgreen:

Obrazek

Obrazek
Canon EOS 7D Mark II / EOS 7D+Synta 8" + Powermate TeleVue 2x + Tamron 150-600 VC USD G2 + Canon 70-300 IS II USM
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

RafalBel pisze:Super fotki naszych F16 :-D Szalejesz z tym 7D, nie powiem :mrgreen:
Dzięki. A co do tych "szaleństw", to się dopiero uczę szczerze mówiąc. Robię zdjęcia lustrzanką od przeszło 4 lat i nie spodziewałem się z przesiadka na coś trochę bardziej profesjonalnego sprawi mi tyle problemów ;)
ODPOWIEDZ