Przyroda i inne ciekawostki...

Forum o sprawach nie zawsze związanych z lotnictwem.
Awatar użytkownika
miron
Donator
Posty: 906
Rejestracja: 27 lipca 2008, 09:01
Lokalizacja: Bochnia

Wczoraj w puszczy podczas biegu wypatrzyłem Puszczyka tuż przy drodze. Dzisiaj po pracy kropiło, ale podjechałem do puszczy z aparatem i po 3km spaceru wypatrzyłem sowę na gałęzi.

Obrazek

Cierpliwie znosił moją obecność, oczywiście do czasu, trochę po krzakach mnie przeciągnął :) Przed zmierzchem jeszcze klatka na do widzenia.

Obrazek
pozdrawiam, miron zagórski
samoloty: SW 10"/1200mm, TVP2x, Pentax KP
Awatar użytkownika
miron
Donator
Posty: 906
Rejestracja: 27 lipca 2008, 09:01
Lokalizacja: Bochnia

Przyciągamy się :)

9 października
Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, miron zagórski
samoloty: SW 10"/1200mm, TVP2x, Pentax KP
Awatar użytkownika
miron
Donator
Posty: 906
Rejestracja: 27 lipca 2008, 09:01
Lokalizacja: Bochnia

18 października 2020
Obrazek


A dzień później ładnie się wpasował w drzewo :)

19 października 2020
Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, miron zagórski
samoloty: SW 10"/1200mm, TVP2x, Pentax KP
Pawelot
Posty: 81
Rejestracja: 18 stycznia 2020, 19:35
Lokalizacja: Otwock

Witam
Zbyt duża woda na Wiśle, więc zimorodki się gdzieś przeniosły. W zamian pojawił się kowalik.
Obrazek
Prawie jak velociraptor :)
Nikon P1000
Awatar użytkownika
miron
Donator
Posty: 906
Rejestracja: 27 lipca 2008, 09:01
Lokalizacja: Bochnia

Dzisiaj przed 7 rano pojechaliśmy z żoną do Puszczy Niepołomickiej na spacer, ja oczywiście z aparatem w plecaku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dotarliśmy jeszcze nad Czarny Staw gdzie rządziła mgła:

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, miron zagórski
samoloty: SW 10"/1200mm, TVP2x, Pentax KP
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Miron, ten puszczyk to on jest tam przywiązany do drzewa?;) Piękne zdjęcia!

Ode mnie mglisty poranek nad Odrą:
Obrazek Obrazek Obrazek

:)
Awatar użytkownika
vader
Administrator
Posty: 2854
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 11:33
Obserwuję: niebo :)
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Cześć,

żeby trochę zmienić monopol Mirona z sowami, wczorajsze kilka fotek z zachodu Słońca na Ćwilinie. Dzięki inwersji temperatur (zgniły wyż), powyżej ~950m n.p.m. jest czyste niebo i świetne widoki z tzw. morzem mgieł. Zdjęcia nie są pokazane w kolejności zrobienia, ale wszystko uchwyciłem pomiędzy 16:05 a 16:25.

Z prawej nad drzewami wyłania się Szczebel, pod Babią Górą widać Luboń Wielki (opis reszty szczytów poniżej)
Obrazek

Mogielica i pasmo Radziejowej w tle, po prawej
Obrazek

Tatry, a przed nimi Gorce
Obrazek

Na pierwszym planie Jasień, nad nim Gorc z widoczną wieżą. Po lewej Luboń w Gorcach, również z widoczną wieżą.
Obrazek

Babia Góra, Mała Babia Góra, Czyrniec, Polica. Na pierwszym planie Luboń Wielki z wieżą RTON na szczycie
Obrazek

Świetne kolory
Obrazek

Pożegnanie ze słupem świetlnym. Nad chmurami od lewej widać Wielki Chocz, który przez inwersję miał fajnie spłaszczony wierzchołek (odległość około 85.5km). Na środku kilka szczytów, w tym Wielki Rozsutec (94km), Wielki Krywań (101km). Tutaj ich pełen opis https://www.peakfinder.org/?lat=49.6886 ... -12T08:36Z
Obrazek
N 10" 'Simon II' + SCT 5", EOS 70D, 12x50, 8.5x32, 2x53
Uniden UBC125XLT, PlanePlotter: mo i vo
Obrazek
Awatar użytkownika
K_M
Donator
Posty: 847
Rejestracja: 10 maja 2016, 18:15
Obserwuję: wszystko w promieniu do 50km
Lokalizacja: Grebocin

Tam na południu fajnie macie.
Obrazek]Nikon D7200, GSO 10" TV PowerMate 2" 2X, , A7IV FE 200-600[/i]
Jeżeli nie widać moich zdjęć w poście to są tutaj : https://photos.app.goo.gl/6HbopqSiFsDUVd7y5
Awatar użytkownika
miron
Donator
Posty: 906
Rejestracja: 27 lipca 2008, 09:01
Lokalizacja: Bochnia

Fajne warunki miałeś :)

Ćwilin jeszcze przed nami. Chcemy z żoną wybiec na wszystkie 20 szczytów Beskidu Wyspowego, jeszcze trochę zostało. Byliśmy na sąsiedniej Śnieżnicy, ale tam nie ma tak pięknej polany jak na Ćwilinie.
pozdrawiam, miron zagórski
samoloty: SW 10"/1200mm, TVP2x, Pentax KP
Awatar użytkownika
vader
Administrator
Posty: 2854
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 11:33
Obserwuję: niebo :)
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

miron pisze: 12 listopada 2020, 12:25 Ćwilin jeszcze przed nami. Chcemy z żoną wybiec na wszystkie 20 szczytów Beskidu Wyspowego, jeszcze trochę zostało. Byliśmy na sąsiedniej Śnieżnicy, ale tam nie ma tak pięknej polany jak na Ćwilinie.
Z miejsca startu paralotniarzy jest fajny widok, ale mocno ograniczony i na północ, gdzie już nie ma tyle szczytów. Widziałem kiedyś stamtąd góry Świętokrzyskie.
N 10" 'Simon II' + SCT 5", EOS 70D, 12x50, 8.5x32, 2x53
Uniden UBC125XLT, PlanePlotter: mo i vo
Obrazek
Pawelot
Posty: 81
Rejestracja: 18 stycznia 2020, 19:35
Lokalizacja: Otwock

Witam,
przez kilka ostatnich dni obserwowałem dzięcioła czarnego, który najwyraźniej ma ochotę się zaznajomić, ponieważ pozwala coraz bliżej do siebie podejść. Co prawda to zdjęcie jest z ok. 80 m. ale był już ode mnie 15 m i gdyby nie rowerzysta zrobiłbym mu makro oka :)Obrazek
Trafi się jeszcze .
Nikon P1000
Awatar użytkownika
miron
Donator
Posty: 906
Rejestracja: 27 lipca 2008, 09:01
Lokalizacja: Bochnia

Piękny dzięcioł czarny. W PN widziałem go kilka razy, raz udało mi się go z daleka trafić.

Obrazek

A dzisiaj tradycyjnie. Zawsze chciałem zrobić takie zdjęcie. Puszczyk uralski siedzący na słupku ogrodzeniowym w Puszczy. Wracaliśmy już z żoną na parking kiedy nagle 20m przed nami "spadł" w trawę ten osobnik. Oczywiście coś upolował. Gdy nas zauważył to odleciał i chwilę go po krzakach tropiłem. Usiadł w końcu na słupku i ostrożnie zbliżając się w ukryciu za siatką i krzakami udało mi się nieco zbliżyć. Po 16-tej już ciemnawo, ale kilka zdjęć zrobiłem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, miron zagórski
samoloty: SW 10"/1200mm, TVP2x, Pentax KP
ODPOWIEDZ