AMSterdam Schiphol - 04-06.07.2019

Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Czołem,

Kilka strzałów z lipcowej wycieczki do AMS:)

Do AMS chciałem pojechać już bardzo dawno temu, ale jakoś się nie składało, bo samochodem to kawał drogi, a dolecieć nie bardzo było jak, bo z POZ nic nie lata. Choć właściwie to lata, tylko trzeba się przesiadać. Z tym, że jak już się doleci, to na miejscu trzeba wynająć samochód, bo bez tego ani rusz, a, że jestem leniwy, to nie bardzo chciało mi się to wszystko organizować. Koniec końców zdecydowałem się jednak na opcję lotniczą. W dość przyzwoitej cenie udało się kupić bilety LOTem przez WAW. W planach było przy okazji zaliczenie lotu MAXem, bo jak rezerwowałem bilety to jeszcze latały;). Jak MAXy przestały latać to pojawiła się opcja B734, która też upadała. Dzień przed wylotem w systemie był jeszcze B738 LOTu, ale koniec końców w WAW podstawili E95, co oczywiście wywołało niemały chaos w WAW, bo mniejszy samolot itp itp. Na dzień dobry miałem ponad godzinę opóźnienia na locie WAW-AMS, czyli wszystko "fajnie" się zaczęło;). Jeszcze lepszy numer był na powrocie, bo również w ostatniej chwili zamieniono samolot z B73 na E95, a do tego przyleciał 2h opóźniony, a wystartował 3h po planowanym czasie, w związku z czym nie zdążyłem na przesiadkę do POZ. Muszę jednak pochwalić LOT, bo nie dość, że w środku nocy przywiózł mnie z WAW do domu taksówką, to jeszcze bez marudzenia wypłacili mi 250€ odszkodowania.

Co do samego spottingu w AMS. Liczyłem na sporą ilość jumbo, ale udało się to średnio, żeby nie powiedzieć słabo. Udało się trafić kilka KLMów, ABC i jednego Cargoluxa. Reszta starowała/lądowała na innych kierunkach. Fartem w ostatniej chwili udało się trafić Orange Pride i SkyTeamowego B77W KLM. No, ale taki urok AMS, mają 6 pasów to z nich korzystają. Poza 747 w planie było pojmanie Air Mauritiusa, Xiamena, A343 Surinamu i może przy odrobinie szczęścia AMX w malowaniu Quetzalcoatl. I to akurat się udało:)

Co do samych miejscówek - AMS pokazuje, że nie trzeba stawiać pięciometrowych płotów z drutem kolczastym i SOListą z karabinem pilnującym obejścia. Drabina niepotrzebna, ogrodzeń w większości miejsc nie ma, dookoła trawka, nic tylko brać kocyk i robić piknik połączony z foceniem. Można? Można. Jedynym minusem jest to, że trzeba się najeździć. Bez samochodu lub roweru albo jakiegokolwiek "prywatnego" transportu ani rusz. "Wyposażyłem" się więc w Kię Picanto i wybrałem się na zwiedzanie amsterdamskich miejscówek. Efekty poniżej:)

Start z 24 (Kaagbaan):
Obrazek

Lądowania na 18R (Polderbaan)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

cdn;)
Awatar użytkownika
knx08
Moderator
Posty: 1040
Rejestracja: 20 października 2008, 12:34
Obserwuję: L980, M70, N744, N133, M863, Q99, N983 + skróty
Lokalizacja: Rzeczyca

Trzeba przyznać że AMS to typowe prospotterskie lotnisko, niestety u nas na EPWA robi się odwrotna tendencja, wkrótce zniknie kolejna miejscówka :-/
Pozdrawiam, Emil.
Canon EOS 7D Mark II, Canon PS A590 IS + ZRT460M, Synta 8/1200, Sky-Watcher MAK127/1500 "Hans der Jäger", Tamron 70-300 SP VC USD, Tamron 100-400 F/4.5-6.3 Di VC USD.
https://www.jetphotos.com/photographer/127726/photos
Awatar użytkownika
RafalBel
Donator
Posty: 1298
Rejestracja: 12 października 2010, 20:27
Obserwuję: L980, M860,L999, BABKO/MEBAN-BIGLU, TOSPO-BABKO, GOTIX-ROE,
Lokalizacja: Warszawa/Bełżyce

Świetne jest to lotnisko, ale jak mówisz, trzeba mieć farta, auto, albo naprawdę zdrowie do rowera :-D No i oczywiście do warunków, podczas mojego pobytu, 2 pełne dni była mgła, widoczność jakieś 300 metrów, także żenada do kwadratu. Fajna relacja ;-)

Obrazek

Obrazek
Canon EOS 7D Mark II / EOS 7D+Synta 8" + Powermate TeleVue 2x + Tamron 150-600 VC USD G2 + Canon 70-300 IS II USM
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

RafalBel pisze: 08 grudnia 2019, 13:58 No i oczywiście do warunków, podczas mojego pobytu, 2 pełne dni była mgła, widoczność jakieś 300 metrów, także żenada do kwadratu. Fajna relacja ;-)
Ja przez dwa miałem aż za dobrą pogodę, ponad 25 stopni, pełne słońce, falowanie momentami masakrowało zdjęcia. Z lotniska zwijałem się około godziny 18, bo przez pogodę nie miałem już siły dłużej siedzieć. W sumie to liczyłem na jakąś burzę, ciemne chmury w tle i mokry pas;).

Część druga, podejścia na 36R (Aalsmerbaan). Dojazd samochodem na te miejscie z miesjcówki przy Polderbaanie zajmuje prawie pół godziny. Jak już pisałem, bez samochodu ni chu chu ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

cdn;)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Czołem,

Tym razem kilka niegaleryjnych:)

Widok na płytę z miejscówki przy McDonaldzie przy pasie 27:
Obrazek

I lądowanie na 27:
Obrazek

Poranne lądowania na 36R:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obciążona jakąś klątwą China Airlines, której nie udało mi się "galeryjnie" złapać ani we FRA ani w AMS:
Obrazek

Taxiway V. Tak, tak, tutaj nie ma ani ogrodzenia, ani żadnej fosy oddzielającej nas od samolotów. Widocznie wystarczy kilkadzesiąt metrów pola;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Taxiway Q:
Obrazek Obrazek

I Fokker F27 w stawie:)
Obrazek

cdn!
Awatar użytkownika
K_M
Donator
Posty: 847
Rejestracja: 10 maja 2016, 18:15
Obserwuję: wszystko w promieniu do 50km
Lokalizacja: Grebocin

Ten skyteamowy klm wygląda kozacko w tym swietle
Obrazek]Nikon D7200, GSO 10" TV PowerMate 2" 2X, , A7IV FE 200-600[/i]
Jeżeli nie widać moich zdjęć w poście to są tutaj : https://photos.app.goo.gl/6HbopqSiFsDUVd7y5
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

K_M pisze: 11 grudnia 2019, 07:54 Ten skyteamowy klm wygląda kozacko w tym swietle
Też mi się tak wydawało, ale screenerzy z JP byli innego zdania ;)

Tymczasem część IV, wracamy na Polderbaan:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

cdn ;-)
Awatar użytkownika
RafalBel
Donator
Posty: 1298
Rejestracja: 12 października 2010, 20:27
Obserwuję: L980, M860,L999, BABKO/MEBAN-BIGLU, TOSPO-BABKO, GOTIX-ROE,
Lokalizacja: Warszawa/Bełżyce

PM pisze: 13 grudnia 2019, 08:18
K_M pisze: 11 grudnia 2019, 07:54 Ten skyteamowy klm wygląda kozacko w tym swietle
Też mi się tak wydawało, ale screenerzy z JP byli innego zdania ;)
To akurat mnie nie dziwi, bo wyglądało dość oryginalnie, więc trzeba było odrzucić. Co innego idealny boczniak na skyshocie :lol:

Piękny secik!

Obrazek

Obrazek
Canon EOS 7D Mark II / EOS 7D+Synta 8" + Powermate TeleVue 2x + Tamron 150-600 VC USD G2 + Canon 70-300 IS II USM
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Jedziemy dalej:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Cdn;)
Awatar użytkownika
misiek153
Moderator
Posty: 570
Rejestracja: 27 maja 2012, 23:38
Lokalizacja: Kraków

Elegancki zestaw :-)
CANON EOS 80D + GSO 10" i SYNTA 8", TAMRON AF 18-270 Di II VC PZD, TAMRON 100-400 F/4.5-6.3 Di VC USD, OLYMPUS 12x50
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

uwaga... ;-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Żeby nie było, że tam same szerokie kadłuby latają, kilka bizjetów:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeden strzał z terminala:
Obrazek

I już na sam koniec:
Ten mnie przywiózł z WAW. Tak, tak, zdążyłem wyjść z samolotu, przejść kilkaset metrów przez terminal, odebrać samochód, dojechać kilkanaście kilometórw na parking jakieś 2km od miejscówki, dotrzeć na miejscówkę, i jeszcze na niego czekałem ;)
Obrazek

I widok na skrzydło z powrotu. Jedno zdjęcie, 5 linii, 5 typów;)
Obrazek

Parę zdjęć do obejrzenia jeszcze tutaj: https://www.jetphotos.com/showphotos.ph ... r=0&page=1

Jakby ktoś się zastanawiał, czy jechać do AMS, to niech się nie zastanawia tylko jedzie:D

KONIEC!;)
ODPOWIEDZ