Berlin Tegel - EDDT/TXL - 25.07.15

Relacje z imprez lotniczych, pokazów, podróży itp.
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Czołem,

Czas na sprawozdanie z około czterogodzinnego wypadu na Tegel. Z zamiarem wyjazdu do Berlina nosiłem się od już sam nie wiem jak długiego czasu - oczywiście pomimo tego, że mam tam bliżej niż do Wawy, to zawsze coś wypadało i jakoś nigdy nie udało mi się tam wybrać. Wreszcie jednak nadarzyła się okazja, i po pobudce chwilę po 5 rano i pomimo prognozowanych przelotnych burz i ulew wyruszyłem na TXL. Po trasie złapała mnie mega ulewa, nie było widać dalej niż może z 10-15m. Na szczęście co miało spaść, spadło po naszej stronie Odry i w Berlinie było już spokojnie (aczkolwiek jakieś tam małe cebeki w okół lotniska się kręciły).
Po drodze przez Berlin minąłem SXF (na którym o dziwo nic się nie działo) i Tempelhof.
Szybciorem znalazłem miejsce na parkingu (3€/h), szpula w kierunku terminala, a konkretnie na taras.... i pierwszy error, bo pomimo tego, co było napisane na stronie, nie był otwarty od 8 a wyjątkowo od 10. Miałem więc chwilę żeby pochodzić po terminalu, i wcale się nie dziwię, że chcą się z TXL wynieść. Terminal wygląda jak dworce PKS w większości polskich miast (poza tym, że nie śmierdzi ;-) ) Widać, że to stary projekt, bardzo ciasno, między sklepami a stanowiskami check-in jest może z 15-to metrowej szerokości korytarz. TXL po prostu pęka w szwach.

Za to taras... bajka. Widok na prawie całą płytę (poza tą przy nowym terminalu), kołowania, starty i lądowania. Czego dusza zapragnie. Słońce w plecy, normalnie cud, miód i orzeszki:) A to wszystko za jedyne 2€. Momentami, to, że wszystko widać jest irytujące, bo okazuje się, że jeden aparat to zdecydowanie za mało...i 100mm na krótkim końcu to zdecydowanie za dużo ;-)

Po uprzednim przeanalizowaniu rozkładu jazdy, plan minimum był następujący:
1) Jak najwięcej A330 BER
2) B764 UAL
3) A319 AHY
4) A330 QTR
5) A319 RJA
6) B763 MGL

Reszta miała być przyjemnym dodatkiem.

Z tego nie udało mi się jedynie złapać B764 United, a to tylko przez to, że wystartował 20 minut przed otwarciem tarasu.

No dobra, dość gadania, czas na zdjęcia. Na razie, "na przystawkę", te niegaleryjne. Reszta wisi w baaaardzo długiej kolejce na JP i sukcesywnie będę je tu wrzucał :-)

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Pozdro! :-)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

No to siup :-)

Cz. II:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

cdn
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

PS. Małe "chwalipięctwo", DH8D to moje pięćsetne zdjęcie na JP :-)

cdn,
Pozdro!
Awatar użytkownika
RafalBel
Donator
Posty: 1298
Rejestracja: 12 października 2010, 20:27
Obserwuję: L980, M860,L999, BABKO/MEBAN-BIGLU, TOSPO-BABKO, GOTIX-ROE,
Lokalizacja: Warszawa/Bełżyce

A miałem pytać o MIAT Mongolian, a tu proszę ;-)

Obrazek

Obrazek
Canon EOS 7D Mark II / EOS 7D+Synta 8" + Powermate TeleVue 2x + Tamron 150-600 VC USD G2 + Canon 70-300 IS II USM
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

"Kilka" zdjęć z sierpniowego wypadu na Tegel. Wycieczka bez żadnych spotterskich założeń, ot po prostu wyjazd w celu zaspokojenia spotterskiego głodu. Cieszy przede wszystkim B764 United, którego nie udało się złapać ostatnim razem i A320 Neo. Miłym akcentem był C17 stanowiący ciekawe tło dla startujących i lądujących. Niestety sam Globcio nie chciał się ruszyć, i stał na tyle daleko, że termika skutecznie go "niszczyła". Pogoda średnio sprzyjała, raz ostre słońce, raz chmury, często tło było rozświetlowne, a samolot w cieniu, albo pół samolotu było w cieniu. Generalnie ciężko było wyrobić ze zmianą ustawień aparatu ;-) Nie był to też dzień południowego QTR i MIATa, ale jak już pisałem nie o to chodziło. Później pojawi się kilka sztuk z flickr, ale to jak odstoją swoje w kolejce;)

No to bum:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

A, istotne info dla wybierających się na TXL. Miejcie przy sobie drobne na taras (3€), bo trudno rozmienić banknoty. Pani w kantorze prawie mnie pogryzła, jak się zapytałem czy mogła by mi rozmienić. Tzn rozmieniła - 10€ na 2x 5... ;-)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

3 747 Lufthansy złapane podczas ostatniej wyprawy na TXL.

Obrazek Obrazek Obrazek

Strasznie smutne i puste jest TXL bez AirBerlin...

pozdro!
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 976
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

+2 malowania specjalne:
Obrazek Obrazek

+ 763 United:
Obrazek
:)
ODPOWIEDZ