Zielono mi

W tym dziale zadajemy pytania - jeden temat jedno zagadnienie
Awatar użytkownika
walusinsky
Donator
Posty: 37
Rejestracja: 13 czerwca 2017, 13:02
Lokalizacja: Koło
Kontakt:

Witam! Pozwole się podpiąć pod temat kolegi, z racji, że tytuł wątku idealnie odzwierciedla poziom mojej wiedzy :). Pytania mam dwa:
1. Jak określić punkty nawigacyjne, przez które przelatywał dany samolot? Często w podpisach zdjęć podajecie np BOKSA-BODLU itp. Mam mapkę tych punktów ale chyba zbyt precyzyjnie nie potrafiłbym tego podpisać.
2. Czy teleskop można bezpiecznie kupić przez internet?
pozdrawiam serdecznie i jeśli były takie zapytania to ich po prostu nie dostrzegłem za co przepraszam.
Waluś
Obrazek
Awatar użytkownika
vader
Administrator
Posty: 2854
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 11:33
Obserwuję: niebo :)
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

walusinsky pisze: 15 grudnia 2017, 12:54 Witam! Pozwole się podpiąć pod temat kolegi, z racji, że tytuł wątku idealnie odzwierciedla poziom mojej wiedzy :). Pytania mam dwa:
1. Jak określić punkty nawigacyjne, przez które przelatywał dany samolot? Często w podpisach zdjęć podajecie np BOKSA-BODLU itp. Mam mapkę tych punktów ale chyba zbyt precyzyjnie nie potrafiłbym tego podpisać.
2. Czy teleskop można bezpiecznie kupić przez internet?
pozdrawiam serdecznie i jeśli były takie zapytania to ich po prostu nie dostrzegłem za co przepraszam.
Waluś
1. Wielu z nas już zna na pamięć trochę tych punktów. Poza tym łatwo porównać trasę lotu z mapą www.skyvector.com

2. Zdecydowanie bezpiecznie. To kupno przez internet jak każde inne.
N 10" 'Simon II' + SCT 5", EOS 70D, 12x50, 8.5x32, 2x53
Uniden UBC125XLT, PlanePlotter: mo i vo
Obrazek
Awatar użytkownika
K_M
Donator
Posty: 848
Rejestracja: 10 maja 2016, 18:15
Obserwuję: wszystko w promieniu do 50km
Lokalizacja: Grebocin

początkującym i nie tylko w określaniu punktów nawigacyjnych pomaga radarbox z opcją hi routes(niestety od jakiegoś czasu w wersji premium, ale za to jak w większości rozwiązań premium można za darmo wysyłając dane z radaru)
Obrazek]Nikon D7200, GSO 10" TV PowerMate 2" 2X, , A7IV FE 200-600[/i]
Jeżeli nie widać moich zdjęć w poście to są tutaj : https://photos.app.goo.gl/6HbopqSiFsDUVd7y5
Awatar użytkownika
walusinsky
Donator
Posty: 37
Rejestracja: 13 czerwca 2017, 13:02
Lokalizacja: Koło
Kontakt:

Dziękuję bardzo za odpowiedzi i zabieram się do dalszej lektury.
Pozdrawiam
Waluś
Obrazek
ODPOWIEDZ