Airbus 10 000 - TOP-5 samolotów europejskiego producenta

Zapraszamy do dyskusji na temat nowych samolotów, malowań, linii, tras, lotnisk itp...
Awatar użytkownika
Scorpio86
Posty: 1940
Rejestracja: 22 grudnia 2013, 22:30
Obserwuję: M860, L980, L999
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Cześć! W piątek Singapore Airlines odbierze A350-900 o numerze rejestracyjnym 9V-SMF. Będzie to 10 000 samolot dostarczony przez Airbusa. Statystyki na koniec września 2016 r. Pierwszy A300B2 o numerze rejestracyjnym F-BVGA fot. www.airliners.net

Z maszynami tego producenta mamy do czynienia każdego dnia. Pomyślałem, że jest to bardzo dobry moment by sprawdzić, który z jego samolotów jest najbardziej lubiany przez użytkowników rnavspotters.pl. Zapraszam do wstawiania Waszych 5 ulubionych typów (z uzasadnieniem lub bez - jak kto woli). Najlepiej jak będzie to zestawienie maszyn, które mieliście okazję fotografować, ale w tym temacie mile widziani są wszyscy miłośnicy lotnictwa, więc jak ktoś nie robi zdjęć tylko je obserwuje lub śledzi na radarze to niech również zamieści swoja listę. Bardzo ważny jest głos doświadczonych Spotterów, którzy mieli okazję obserwować maszyny, które obecnie są nad Polską bardzo rzadko spotykane. Temat ma naturalnie charakter bardzo subiektywny, więc proszę o wyrozumiałość w stosunku do wyborów kolegów ;-) Moja lista wygląda następująco:
1. A388 2. A346 3. A332 4. A333 5. A321 Szczegółowa analiza wraz z uzasadnieniem tutaj - scorpio86-planespotting.blogspot.com/"Airbus 10 000 - TOP-5 samolotów europejskiego producenta"

Zapraszam do dyskusji oraz wstawiania swoich ulubionych zdjęć :-D
Blog: http://scorpio86-planespotting.blogspot.com (zdjęcia, nowe malowania, ciekawostki oraz wiele innych informacji:))
Awatar użytkownika
SensiFly
Donator
Posty: 250
Rejestracja: 14 maja 2016, 12:26
Lokalizacja: WAW

Moje top 5 Airbusa...

nr 1. A346
Obrazek

Dla mnie bezkonkurencyjny na przelotowej, a w malowaniu F1 po prostu miażdży.

nr 2. A388
Obrazek
Wiadomo, cud, miód i truskawki. Zawsze wywołuje u mnie emocje podczas przlootu natomiast nie miałem okazji zobaczyć go z bliższej odległości... Zobaczymy czy faktycznie pojawi się na EPWA jako Emirates.

nr 3. A333
Obrazek
Tutaj sprawy mają się już z nieco mniejszym ciśnieniem podobnie jak z A332, lubię te samoloty ale bez szczególnego uwielbienia.

nr 4. A332
Obrazek

nr 5. A359
Obrazek
No i "Jaruzelski" jak go ktoś tutaj nazwał:) Generalnie widziałem go raz na przelotowej ale to wystarczyło by zdeklasował z mojego top A320 których mam przesyt m.in dzięki Wizz i Aeroflot. A321 mógły jeszcze powalczyć w malowaniu S7.

W moim top znalazłoby się miejsce na Airbus-a A400M jakbym miał go sfoconego i pewnie byłoby to podium. Samolot niezwykle efektowny i cieszy moje oczy:)

Podsumowując to wolę Boeinga od Airbusa.
K-5IIs / S10' / TVX2
ODPOWIEDZ