Delta Optical StarLight 15x70

Tutaj dyskutujemy o sprzęcie potrzebnym do obserwacji RNAV i o sprzęcie do fotografowania...
Awatar użytkownika
micpit
Posty: 217
Rejestracja: 16 czerwca 2016, 19:22
Obserwuję: L984, L986, M857, P746
Lokalizacja: Jawornik/Rzeszów

Witam wszystkich,
Z racji, iż jestem tu nowy kilka słów o mnie. Nazywa się Michał i mieszkam w okolicach Rzeszowa. Nad głową ma 4 drogi lotnicze L984, L986, UM857 oraz P746. Obserwacją samolotów interesuje się od pół roku. Jako, że posiadłem tylko tanią chińską "lornetkę" postanowiłem kupić coś lepszego. Nastawiłem się na zakup lornetki, ponieważ skupiam się jedynie na obserwacjach. Długo zastanawiałem się jaki sprzęt kupić mając do dyspozycji budżet ok. 400 zł. Zależało mi również na tym aby obserwacje można było prowadzić "z ręki". Po przeczytaniu wielu opinii w internecie postanowiłem wybrać coś z pary Celestron SkyMaster 15x70 i Delta Optical StarLight 15x70. Wybór padł na tą drugą opcje. Zamówienie złożyłem w sklepie Delta Optical w środę o godz. 17, w piątek o godz. 13.30 lornetka była w moich rękach.
W zestawie otrzymałem: lornetkę z zaślepkami, futerał, pasek i szmatkę. Lornetka jest pokryta gumą dzięki czemu dobrze trzyma się ją w rękach. Muszle oczne mają kształt kielicha, które można odwinąć. Sama budowa lornetki oraz futerał nie powodują zastrzeżeń, wyjątkiem jest pasek do lornetki, który jest cienki i nadaje się do wymiany na lepszy.

Dane techniczne:
- powiększenie: 15x
- średnica obiektywów: 70 mm
- pole widzenia: 82 m / 1000 m
- pole kątowe: 4,69o
- pryzmaty: BaK4
- powłoki: MC
- waga: 1390 g
- regulacja ostrości: centralna oraz na prawym okularze

Kilka zdjęć lornetki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obraz w lornetce jest czysty, jasny i ostry. Pierwszym obiektem, na którym wypróbowałem lornetkę był księżyc, jasny, duży z dobrze widocznymi kraterami, widok zrobił na mnie duże wrażenie. Jeżeli chodzi o samoloty to za jej pomocą spokojnie rozpoznamy linię lotniczą. Oczywiście szczegółów na samolocie nie zobaczymy ale jak na pierwszy sprzęt do obserwacji dla amatora lornetka jest bardzo dobra. Na koniec podziękowania za udzielone porady dla użytkownika boryfik, do którego zgłosiłem się z prośbą o opisanie lornetki SkyMaster 15x70 ;-)

Pozdrawiam
Canon EOS 450D + Synta 8", Delta Optical StarLight 15x70
Awatar użytkownika
K_M
Donator
Posty: 851
Rejestracja: 10 maja 2016, 18:15
Obserwuję: wszystko w promieniu do 50km
Lokalizacja: Grebocin

To jest jakaś ewolucja Skymastera?
Obrazek]Nikon D7200, GSO 10" TV PowerMate 2" 2X, , A7IV FE 200-600[/i]
Jeżeli nie widać moich zdjęć w poście to są tutaj : https://photos.app.goo.gl/6HbopqSiFsDUVd7y5
Awatar użytkownika
micpit
Posty: 217
Rejestracja: 16 czerwca 2016, 19:22
Obserwuję: L984, L986, M857, P746
Lokalizacja: Jawornik/Rzeszów

Można tak powiedzieć, parametry niemal identyczne, StarLight ma większe kątowe pole widzenia.
Canon EOS 450D + Synta 8", Delta Optical StarLight 15x70
ODPOWIEDZ