Propozycja dla początkujących - filmowanie budżetowe

Tutaj dyskutujemy o sprzęcie potrzebnym do obserwacji RNAV i o sprzęcie do fotografowania...
Dominik91
Posty: 2
Rejestracja: 08 października 2015, 09:33
Lokalizacja: Częstochowa

Cześć,

Chciałbym Wam przedstawić budżetowy w zasadzie zestaw do filmowania, na który składa się:

- Mak SW 90
- kitowy okular 25 mm
- Statyw Vanguard Alta 263 AT - rynek wtórny
- głowica Velbon PH-368
- uchwyt baader microstage
- kątówka z pryzmatem

Podsumowaując koszt nowego zestawu (pomijając statyw-rynek wtórny) to około 850-900 zł. Sprzęt używany możnaby pewnie kupić taniej o 200 zł więc całkiem nieźle. Oczywiście jest to zestaw dla początkującego.

Zamiennikiem dla statywu Vanguard może być Velbon DV-7000, który można kupić razem z głowicą Velbon PH-368 za około 400 zł

Jako sprzęt rejestrujący najlepiej użyć telefonu z dobrym aparatem. Ja w swoim przypadku używam Samsunga Galaxy S3 z wgranym dodatkowym oprogramowaniem do obsługi aparatu (funkcje typu ekspozycja czy kontrast dostępne bezpośrednio na ekranie).

Ktoś by zapytał, ale czemu projekcja okularowa skoro mamy dostęp do ogniska głównego ? Niestety, ale lustrzanka plus złączki to podrażanie kosztów, a teraz większość osób ma dobry aparat w telefonie.

Główną zaletą tego zestawu jest jego mobilność. Dosłownie bierzemy go pod pachę i idziemy gdzie nam się podoba. Wbrew opiniom Mak 90 wcale nie jest aż tak ciemny jakby się zdawało. Do obserwacji dziennych wystarczy na początek w zupełności.

Poniżej podaję link do absolutnie pierwszego filmu jaki nakręciłem, co zresztą widać bo podczas kręcenia bawiłem się kontrastem i ekspozycją. Odległość w linii prostej to około 35 km. Akurat nawinął się Boeing 777 Sky Cargo Emirates :) Myślę, że jak na pierwszy film jest całkiem nieźle pomijając trzęsące się ręce i jakieś syfy w kadrze :D

Filmowanie z użyciem telefonu ma jeszcze jedną bardzo fajną zaletę. Mianowicie można podczas kręcenia szybko powiększyć sobie obraz bez znacznego (w moim przypadku) pogorszenia jakości obrazu.

Oglądajcie conajmniej do 1:50 ;)

https://www.youtube.com/watch?v=duFUYSdeEc8

Mile widziane komentarze :)
Awatar użytkownika
Scorpio86
Posty: 1940
Rejestracja: 22 grudnia 2013, 22:30
Obserwuję: M860, L980, L999
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Dominik91 pisze:Oglądajcie conajmniej do 1:50 ;)

Obejrzałem całość i to z przyjemnością, bo bardzo fajnie Ci wyszło ;-). Dziel się na forum swoimi filmami, bo wcale dużo osób tego nie robi ( większość z nas skupia się na zdjęciach). Witamy i powodzenia!
Blog: http://scorpio86-planespotting.blogspot.com (zdjęcia, nowe malowania, ciekawostki oraz wiele innych informacji:))
ODPOWIEDZ