Czy ten teleskop jest dobry?

Tutaj dyskutujemy o sprzęcie potrzebnym do obserwacji RNAV i o sprzęcie do fotografowania...
Awatar użytkownika
frank300100
Posty: 25
Rejestracja: 13 lipca 2014, 17:08
Obserwuję: EPWA

RafalBel pisze:
frank300100 pisze:Wyszukałem Synte 6 za 600zł http://www.forumastronomiczne.pl/index. ... y-watcher/. Czy jak kupię tą synte to jeszcze będę musiał coś kupować :?:
Rozglądałbym się za 8". Na pewno za jakieś 700 złotych uda się kupić... Jak już kupisz to będziesz potrzebował hmm... lustrzanki, bo chyba nie masz? Oczywiście przyda się także t-ring do połączenia tego w jedną całość.
Mam Nikona D3100. Niestety pożyczonego. I tak myślę czy mi to się opłaca. Najchętniej kupił bym synte 6. Jaka jest różnica między Synta 8 a Synta 6 :?:
Awatar użytkownika
maciekA380
Posty: 1069
Rejestracja: 06 września 2009, 15:18
Obserwuję: L984, L986, M857, P746, N133, Z179, Z367
Lokalizacja: Dukla/Krosno

Proponuję trochę samemu szukać. http://lmgtfy.com/?q=Synta+6+vs+Synta+8
Canon EOS 7D Mark II + Synta 8" (1200mm), Tamron 150-600mm f/5-6.3 G2 DI VC USD i parę innych szkieł.
Awatar użytkownika
frank300100
Posty: 25
Rejestracja: 13 lipca 2014, 17:08
Obserwuję: EPWA

maciekA380 pisze:Proponuję trochę samemu szukać. http://lmgtfy.com/?q=Synta+6+vs+Synta+8
Znalazłem https://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=23687

Synta 6 będzie dobra ;-)
Awatar użytkownika
Pawel_S
Posty: 507
Rejestracja: 07 lutego 2007, 01:14
Lokalizacja: Piotrowice City

Teraz prawisz do rzeczy

Obrazek
Awatar użytkownika
RafalBel
Donator
Posty: 1298
Rejestracja: 12 października 2010, 20:27
Obserwuję: L980, M860,L999, BABKO/MEBAN-BIGLU, TOSPO-BABKO, GOTIX-ROE,
Lokalizacja: Warszawa/Bełżyce

Wylej sobie kubeł zimnej wody na głowę Franek na początek przygody ze spottingiem. Po pierwsze masz pożyczonego D3100, a dobrze wiemy, że do rzeczy pożyczonych nie ma się co przywiązywać. Kupisz Synte, a dzień dwa i Ci ktoś zabierze tego D3100... Proponuje krok po kroku, czyli najpierw lustrzanka, naucz się z takim sprzętem obchodzić, a później teleskop. Albo najpierw teleskop, naucz się ostrzyć, szukać i prowadzić maszynę, a dopiero później lustrzanka. Nie od razu Rzym zbudowano. Popatrz od jakiego sprzętu zaczynał tutaj niemal każdy. Masz ogromną liczbę tematów w dziale z przelotówkami. Czytaj kto jakim sprzętem się posługiwał w danym czasie. Zresztą, to nie forum fotograficzne. Tutaj się liczy pasja, a nie to, co na matrycy. Pomyśl nad tym wszystkim, bo spamować na forum to nie sztuka :roll:

Obrazek

Obrazek
Canon EOS 7D Mark II / EOS 7D+Synta 8" + Powermate TeleVue 2x + Tamron 150-600 VC USD G2 + Canon 70-300 IS II USM
Awatar użytkownika
frank300100
Posty: 25
Rejestracja: 13 lipca 2014, 17:08
Obserwuję: EPWA

RafalBel pisze:Wylej sobie kubeł zimnej wody na głowę Franek na początek przygody ze spottingiem. Po pierwsze masz pożyczonego D3100, a dobrze wiemy, że do rzeczy pożyczonych nie ma się co przywiązywać. Kupisz Synte, a dzień dwa i Ci ktoś zabierze tego D3100... Proponuje krok po kroku, czyli najpierw lustrzanka, naucz się z takim sprzętem obchodzić, a później teleskop. Albo najpierw teleskop, naucz się ostrzyć, szukać i prowadzić maszynę, a dopiero później lustrzanka. Nie od razu Rzym zbudowano. Popatrz od jakiego sprzętu zaczynał tutaj niemal każdy. Masz ogromną liczbę tematów w dziale z przelotówkami. Czytaj kto jakim sprzętem się posługiwał w danym czasie. Zresztą, to nie forum fotograficzne. Tutaj się liczy pasja, a nie to, co na matrycy. Pomyśl nad tym wszystkim, bo spamować na forum to nie sztuka :roll:
Masz rację. Na teleskop za wcześnie zacznę od lornetki http://teleskopy.pl/Lornetka-Celestron- ... -2400.html. I mojego Sony DSC-H2
Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 170
Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21
Obserwuję: Wszystko co lata w zasięgu wzroku :)
Lokalizacja: Gorzków k. Wieliczki
Kontakt:

Oj Franek Franek, musisz pisać jaśniej, w SB napisałeś że przyszedł D3100 więc wszyscy zaczęli doradzać ci abyś kupił do tego teleskop, a ty nagle wyjeżdżasz że pożyczony, potem kupiłbyś synte a nie maiłbyś czym focić, bo kompaktem nic byś nie nawojował z teleskopem. A potem nie wiadomo czy nie skończyłoby się na tym że miałbyś pretensje do nas że źle ci doradziliśmy.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
frank300100
Posty: 25
Rejestracja: 13 lipca 2014, 17:08
Obserwuję: EPWA

Wszystkich przepraszam za moje posty oraz zachowanie na forum :-(
marlotnik

WItam
Jako że jestem nowy proszę o wyrozumiałość. Chciałbym zacząć przygodę ze spottingiem samolotów na wys. przelotowych. Bardzo lubię patrzeć w niebo i podziwiać każdy samolot. NIestety nie mam odpowiedniego sprzętu do tego. Mam aparat cyfrowy Sony H50 który robi bardzo dobre zdjęcia, ale z bliska. Zoom mam optyczny 15x ale samoloty na wys. przelotowych nie daje rady uchwycić. Jedynie co to te które obniżają lot do lądowania. Mieszkam w Częstochowie, do EPKT mam 40-pare km więc czasem coś zrobię. Ogólnie nad Częstochową sporo lata maszyn, szczególnie w weekend. Aparat mam, ale potrzebuje teleskopu którym mógłbym podpiąć do mojego Sony. Nie wiem czy jest taka możliwość. Czytałem że są przejściówki do tego celu. Ale zastanawiam się czy jest teleskop który dałby radę robić śwetne zdjęcia z moim aparatem ? Teleskop chciałbym taki który mógłbym przenosić. Tylko jaki ?

Dziękuję za odpowiedzi i może głupie pytanie ale nie znam się jeszcze na teleskopach a bardzo chciałbym być jednym z Was ;)

* Pisząc jednym z Was miałem na mysli robic wspaniałe, ostre i świetne zdjęcia :) I oczywiście mieć tyle doświadczenia w robieniu zdjęć. Ale to powinno z czasem przyjść
Ostatnio zmieniony 13 września 2014, 23:15 przez vader, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Połączyłem posty. Nie ma potrzeby pisać ich w tak krótkim odstepie czasu. Pamiętaj o tym.
Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 170
Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21
Obserwuję: Wszystko co lata w zasięgu wzroku :)
Lokalizacja: Gorzków k. Wieliczki
Kontakt:

Witaj na forum
Myślę że tego aby być jednym z nas nie musi określać to czy aktualnie posiadasz sprzęt lepszy czy gorszy i robisz ładne zdjęcia, ale to że masz pasję i chęć jej rozwijania. A co do sprzętu to niech ci doradzą bardziej doświadczeni na tym forum.
Pozdrawiam
ObrazekObrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ