Radar www.radar.rnavspotters.pl

Coś dla Spotterów ze skanerkiem oraz radarem SBS.
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Osoby posiadające smartfona zapraszam na radar.rnavspotters.pl
Po kliknięciu w prawym górnym rogu strzałki na zielonym kółku przechodzi się do listy samolotów aktualnie wykrywanych przez radar zlokalizowany w Radomiu (zasięg średnio 220 NM). Widać na niej m.in. AWACS-a i tankowce które do niego przylatują. Przydatne narzędzie jeśli jest się w terenie.

Przy pierwszym wejściu prosiłbym tylko o otworzenie zakładki ustawień i zmianę częstości odświeżania na np. 10 sekund aby zmniejszyć obciążenie łącza.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2014, 17:14 przez vader, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wydzieliłem ten temat z postów z wątku Maj 2014. Tam niedługo zginie, a tutaj będzie łatwiej dostępny i dział odpowiedni ;-)
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
Awatar użytkownika
Gryni
Posty: 1110
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała EPBA

Świetna sprawa, z tym że na smartfonie coś nie chodzi. Jakieś specjalne wymagania?
ZRT460/457M
Awatar użytkownika
RafalBel
Donator
Posty: 1298
Rejestracja: 12 października 2010, 20:27
Obserwuję: L980, M860,L999, BABKO/MEBAN-BIGLU, TOSPO-BABKO, GOTIX-ROE,
Lokalizacja: Warszawa/Bełżyce

Mi na smartfonie, na Operze Mini 7.5 też nie działa :-(

Obrazek

Obrazek
Canon EOS 7D Mark II / EOS 7D+Synta 8" + Powermate TeleVue 2x + Tamron 150-600 VC USD G2 + Canon 70-300 IS II USM
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Mapka na smartfonach nie działa, dlatego napisałem aby wejść na stronę z tabelką ;-)
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
Awatar użytkownika
geo
Donator
Posty: 420
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:24
Lokalizacja: Mermet/Tczew
Kontakt:

działa!
Na chromie pod androidem śmiga aż miło i mapka i tabelka.
tel to go chlewer insignia 5.
konan 400D & 60D & rubinar 1000mm & synta 8"
http://geo.tcz.pl/projekt_2022/
Awatar użytkownika
Rekon
Donator
Posty: 658
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 16:02
Lokalizacja: Kraków / Tomaszów Lub.

Potwierdzam, mapa też u mnie działa bez problemu. Chrome + Nexus 4
Canon PowerShot S120 + MAK 102/1300, ZRT460M, Uniden UBC125XLT.
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Poniżej pozwolę sobie opisać pewną przydatną funkcję mojego radaru, którą odkryłem przypadkowo przy okazji lotów C-17 RAAF jako ASY620 (nie wyświetlają pozycji na radarze).

Po kolei:
Wchodzimy na radar.rnavspotters.pl i klikamy w prawym górnym rogu na zielone pole: Na liście samolotów (możemy ją dowolnie sortować, w tym przypadku po znakach wywoławczych) klikamy na interesujący nas samolot, lub jeśli go już nie ma, to na jakikolwiek inny (dlaczego, o tym za chwilę). Następnie klikamy na napis "Map" w lewym górnym rogu.: Na stronie głównej klikamy na przycisk "Menu" a następnie rozwijamy listę "Reports": Z listy "Report" wybieramy "Callsign Report for ....." (w miejscu kropek będzie callsign wybranego przez nas samolotu): Rozwija nam się lista lotów z danym znakiem wywoławczym. Wybieramy interesujący nas lot (na przykład pierwszy z listy) i klikamy w którymś rogu na "Details": Wyświetlają się wszystkie dostępne informacje o locie, w tym m.in. trasa (jeżeli samolot podawał pozycję) oraz czas obecności na radarze ("Duration"). Jak już nacieszymy oko, przyciskiem "Flights" wracamy do listy lotów z poprzedniego slajdu: I teraz kwintesencja wykładu:
Jeżeli naszego samolotu nie ma już na radarze i nie możemy go wybrać z listy, wystarczy przejść wymienione wyżej punkty na jakimkolwiek innym widocznym samolocie i wykonać następującą czynność:
w polu adresu przeglądarki należy odnaleźć znak wywoławczy i wpisać taki, który nas interesuje: Oczywiście jeżeli wybraliśmy raport dla danej rejestracji zamiast callsignu, to w polu adresu będzie interesująca nas rejestracja.

Możemy zatem w tej chwili otworzyć raport dla lotu ASY620, który już nie jest widoczny na radarze: Po co to wszystko?
Zwróciłem wcześniej uwagę na kolumnę "Duration" która podaje czas, jaki samolot był w danym przelocie widoczny na radarze. Widać, że np. ASY620 jest z reguły widoczny około 50-55 minut, co oznacza, że od chwili wlotu w zasięg radaru mija około 25 minut do osiągnięcia trawersu Radomia (tu jest odbiornik SBS). Można zatem dość dokładnie określić o której godzinie dany samolot przeleci (pod warunkiem, że znamy przybliżoną trasę).

W przypadku ASY620, gdy tylko widzę, że jest na radarze, wchodzę w raport dla callsignu ASY620, sprawdzam o której wszedł w zasięg (pierwsza kolumna) i znając mniej więcej czas dolotu do okolic Radomia (20-25 minut) jestem w stanie określić, o której przeleci. Dziś wieczorem udało mi się to z dokładnością 2 minut.

Polecam zabawę z innymi lotami, nawet podającymi pozycję. Trochę wprawy się przyda, aby w niektórych przypadkach ułatwić sobie życie.
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
Awatar użytkownika
Scorpio86
Posty: 1940
Rejestracja: 22 grudnia 2013, 22:30
Obserwuję: M860, L980, L999
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Super sprawa! Dzięki, za radar i za te wskazówki. Potestujemy ;-).
Blog: http://scorpio86-planespotting.blogspot.com (zdjęcia, nowe malowania, ciekawostki oraz wiele innych informacji:))
ODPOWIEDZ