Samoloty na wysokościach przelotowych - KWIECIEŃ 2010

To jest to!
stesla
Posty: 305
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:56
Lokalizacja: Jasło

Witam!

Kiedyś bardzo interesowałem się ornitologią. Około 17 lat temu moja przygoda z tym hobby jednak zakończyła się. Do tego jednak czasu potrafiłem w naturze odróżnić większość ptaków z naszej rodzimej jak i przelotnej fauny, a jak pewno wiesz gatunków, które kiedykolwiek pojawiły się nad Polską jest ponad 300. Niestety wiele szczegółów, które potrzebne są do właściwego rozpoznawania ptaków uciekło mi już z pamięci i ostatnio złapałem się, bo np. nie mogłem odróżnić kopciuszka od pleszki oraz pokląskwy od kląskawki, nie byłem pewien które jest które, a kiedyś to nie stanowiło dla mnie żadnego problemu.
Co do pustułki nie będę się spierał. Pewno masz rację. I tak nie podobało mi się w upierzeniu i kształtach anatomicznych parę szczegółów, ale wybrałem błotniaka. A tak przy okazji chciałbym wiedzieć w jaki sposób potrafisz odróżnić pustułkę od pustułeczki. Nie chodzi mi o podobieństwo nazwy, ale podobieństwo upierzenia.
Chociaż i tak wydaje mi się, że Twoja fotka błotniaka stawowego przedstawia jednak samca, dużo gorzej ubarwionego od samicy. Może to nie jest ewenement, bo takim klasycznym przypadkiem, gdzie wbrew naturze samica jest o wiele ubarwiona od samca jest płatkonóg rdzawoszyjny. Ale żeby nie zanudzać forumowiczów naszymi wywodami proszę ewentualnie o kontakt na priva.

Pozdrawiam i chylę czoło za znajomość tematu!
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 05:28 przez stesla, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michalw
Posty: 295
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:58
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

stesla pisze: Kiedyś bardzo interesowałem się ornitologią. Około 17 lat temu moja przygoda z tym hobby jednak zakończyła się. Do tego jednak czasu potrafiłem w naturze odróżnić większość ptaków z naszej rodzimej jak i przelotnej fauny, a jak pewno wiesz gatunków, które kiedykolwiek pojawiły się nad Polską jest ponad 300. Niestety wiele szczegółów, które potrzebne są do właściwego rozpoznawania ptaków uciekło mi już z pamięci i ostatnio złapałem się, bo np. nie mogłem odróżnić kopciuszka od pleszki oraz pokląskwy od kląskawki, nie byłem pewien które jest które, a kiedyś to nie stanowiło dla mnie żadnego problemu.
Co do pustułki nie będę się spierał. Pewno masz rację. I tak nie podobało mi się w upierzeniu i kształtach anatomicznych parę szczegółów, ale wybrałem błotniaka. A tak przy okazji chciałbym wiedzieć w jaki sposób potrafisz odróżnić pustułkę od pustułeczki. Nie chodzi mi o podobieństwo nazwy, ale podobieństwo upierzenia.
Chociaż i tak wydaje mi się, że Twoja fotka błotniaka stawowego przedstawia jednak samca, dużo gorzej ubarwionego od samicy. Może to nie jest ewenement, bo takim klasycznym przypadkiem, gdzie wbrew naturze samica jest o wiele ubarwiona od samca jest płatkonóg rdzawoszyjny. Ale żeby nie zanudzać forumowiczów naszymi wywodami proszę ewentualnie o kontakt na priva.

Pozdrawiam i chylę czoło za znajomość tematu!
To prawda, to samiec. Źle go podpisałem, i jakoś tak to wisiało u mnie...
A jak odróżniam? Prążkowaniem ;-) Pustułeczka ma gładkie pióra http://www.kuling.org.pl/fotonotes/egipt/17.jpg , Pustułka ma prążki (cętki) http://helios.et.put.poznan.pl/~jjagla/ ... stulka.jpg
Awatar użytkownika
barpit
Donator
Posty: 289
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 09:53
Lokalizacja: Łańcut

Witam.
Archiwum z 25.04.2010. Miejscówka w Łańcucie :)

KL833, AMS - SIN, PH-BQA, FL350, LASIS - DIBED, G1925
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam, P.
K-5IIs,10', TeleVue x2
791-791-282
Awatar użytkownika
barpit
Donator
Posty: 289
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 09:53
Lokalizacja: Łańcut

Witam
Kolejne arch z 25.04.2010

TG922, BKK-FRA, HS-TGO, FL380, UL984
Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam, błękitu dla wszystkich :)
K-5IIs,10', TeleVue x2
791-791-282
Maciejh76
Posty: 598
Rejestracja: 07 lutego 2007, 01:26
Lokalizacja: Kraków Letki Babko&UL984

Ciągle pada :-P

Witam, zaległość z 25 kwietnia, godz. 18:30 MD11 KLM433 AMS-IKA, UL986.

Obrazek

Pozdrawiam, Maciej.
Awatar użytkownika
knx08
Moderator
Posty: 1040
Rejestracja: 20 października 2008, 12:34
Obserwuję: L980, M70, N744, N133, M863, Q99, N983 + skróty
Lokalizacja: Rzeczyca

Witam.
Z archiwum - 25.04
18:07 B77L VT-ALC AI111 (CCU-DEL-LHR)
Obrazek
Pozdrawiam, Emil.
Canon EOS 7D Mark II, Canon PS A590 IS + ZRT460M, Synta 8/1200, Sky-Watcher MAK127/1500 "Hans der Jäger", Tamron 70-300 SP VC USD, Tamron 100-400 F/4.5-6.3 Di VC USD.
https://www.jetphotos.com/photographer/127726/photos
ODPOWIEDZ