[POMYSŁ] Zdjęcia na forum

Tutaj rozmawiamy o sprawach technicznych i nie tylko naszej strony internetowej.

Czy byłbyś zainteresowany korzystaniem z opisanej w temacie usługi?

TAK, byłbym!
5
56%
Nie, nie interesuje mnie
4
44%
 
Liczba głosów: 9
kaczy
Posty: 28
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 09:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb. / Toruń
Kontakt:

Jakiś czas temu pojawił się pomysł udostępnienia użytkownikom forum miejsca na naszym serwerze na publikowane na tym forum zdjęcia (zdecydowana większość osób wrzuca prezentowane na forum zdjęcia na serwisy typu imageshack.us, czy photobucket.com). Jako, że podczas tegorocznego AirShow w Radomiu, miałem okazję osobiście przedyskutować ten temat z G@wron'em jak i grztus'iem, którzy sam pomysł przyjęli z entuzjazmem, toteż postanowiłem iż podzielę się nim na forum publicznym- głównie w celu zebrania opinii/sugestii/uwag szerszego grona forumowiczów.

O co chodzi? Chodzi o stworzenie platformy udostępniającej określony kawałek miejsca (np. 1GB, 5GB, 10GB itd.) na zdjęcia forumowiczów. Każdy z forumowiczów otrzymałby więc swój własny login/hasło dostępowe do swojego osobistego konta, tak by mógł w łatwy sposób wgrywać i przechowywać na nim swoje zdjęcia i dzielić się nimi z innymi, umieszczając je na forum (zamiast umieszczania takowych zdjęć na takich serwisach jak wspomniane wcześniej imageshack.us, czy photobucket.com). Z racji poparcia pomysłu przez administrację forum, użytkownicy otrzymaliby adres do swojej galerii w stylu photos.rnavspotters.pl/nick_forumowy, lub też nick_forumowy.rnavspotters.pl (temat jest ogólnie otwarty).

Nie oszukujmy się- zarówno stworzenie takiego systemu jak i utrzymanie serwera na którym będzie to wszystko działać jest dość kosztowne. Z założenia, ma to więc być usługa komercyjna (płatna), realizowana w oparciu o infrastrukturę mojej firmy (co znaczy również, iż forumowicze otrzymywać będą za wykupiony dostęp do usługi fakturę Vat, aby było w pełni uczciwie). Ceny dostępu zależeć będą od przedstawionych/zrealizowanych szczegółów dot. projektu- założenie jest jednak takie, iż mają to być kwoty zdecydowanie niegwałcące zbytnio ludzkiego portfela, dostępna w zasadzie dla każdego forumowicza.

Chciałbym przede wszystkim poznać Wasze potrzeby w tym zakresie, aby dowiedzieć się czy jest sens uruchamiania tego typu usługi (co ważne- dedykowanej tylko i wyłącznie na potrzeby tegoż forum), oraz w jakiej formie miałaby ona działać. Mam tutaj na myśli takie kwestie jak sposób wgrywania zdjęć na serwer (za pomocą FTP, czy też poprzez panel www za pomocą skryptu, który automagicznie zeskaluje wgrywane zdjęcie tworząc miniaturkę, oraz odpowiedni link- zarówno do zdjęcia jak i jego miniatury, gotowy do wklejenia na forum), sposób ich prezentacji (jedynie na forum poprzez wklejenie linków, czy też również w prywatnej podstronie forumowicza w formie tworzonych przez niego albumów tematycznych, itd.).

Jest to dobry temat i dobry czas na przedstawianie pomysłów i sugestii- również dotyczących oczekiwanej/wymaganej przez Was pojemności kont (zakładam stworzenie kilku różnych pakietów w różnych cenach). Nie ukrywam, że aby w ogóle myśleć o wprowadzeniu tegoż pomysłu w życie musi on przede wszystkim najpierw spotkać się z Waszym zainteresowaniem i poparciem. Jest to w końcu tylko i wyłącznie pomysł mający ułatwić Wam życie, tworzony specjalnie na Wasze potrzeby i zostanie zrealizowany tylko i wyłącznie wtedy jeśli faktycznie okaże się on dla Was czymś potrzebnym i przydatnym. Czekam więc na pytania/sugestie/komentarze i wszelkiego rodzaju uwagi zainteresowanych tym temat forumowiczów.
Pozdrawiam, Krzysztof vel "kaczy" :)
ODPOWIEDZ