Luneta Yukon Scout 30x50WA

Tutaj dyskutujemy o sprzęcie potrzebnym do obserwacji RNAV i o sprzęcie do fotografowania...
Awatar użytkownika
Rekon
Donator
Posty: 658
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 16:02
Lokalizacja: Kraków / Tomaszów Lub.

Witajcie :)
Mam zamiar kupić taką lunetę i mam parę pytań:
1. Czy ten aparat będzie się nadawał do robienia zdjęć przez tą lunetę ?
2. Czy jakość obrazu w tej lunecie jest dobra, i czy w ogóle warto ją kupić?

Oczywiście luneta ma być do przelotówek ;-)
Awatar użytkownika
Gryni
Posty: 1110
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała EPBA

Witaj na forum,

Według mnie może być ciężko z fotografowaniem, z powodu aparatu. Posiada on duży obiektyw, i może pojawiać się winieta. Kiedyś próbowałem Canona A720 z moją lunetą (ZRT460) i niestety winiety nie udało się zlikwidować nawet przy maksymalnym zoomie ustawionym w aparacie. Proponowałbym mniejszy aparat. Ja używam Canona A560.

A co do lunety to Yukony mają dobrą optykę, ale jeżeli ta luneta jest składana to napewno po jakimś czasie pojawią się luzy, i wtedy zaczną się problemy. Swoją karierę z RNAV spottingiem zaczynałem kilkanaście lat temu lunetą Turist-5 20x30 produkcji Rosyjskiej, była ona składana i z czasem zrobiły się luzy przeszkadzające w obserwacjach.

Pozdrawiam.
ZRT460/457M
Awatar użytkownika
Rekon
Donator
Posty: 658
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 16:02
Lokalizacja: Kraków / Tomaszów Lub.

Gryni pisze:Witaj na forum,

Według mnie może być ciężko z fotografowaniem, z powodu aparatu. Posiada on duży obiektyw, i może pojawiać się winieta. Kiedyś próbowałem Canona A720 z moją lunetą (ZRT460) i niestety winiety nie udało się zlikwidować nawet przy maksymalnym zoomie ustawionym w aparacie. Proponowałbym mniejszy aparat. Ja używam Canona A560.
Dzięki za odpowiedź :-). Co do kupna nowego aparatu to nie ma mowy, nie mam tyle pieniędzy :-(. Naprawdę nic nie da się z tym zrobić ?

Edit.

Spróbowałem zrobić zdjęcie moim aparatem+lornetka i taki jest efekt:
Obrazek

W sumie jakoś mogę przeboleć tą winietę, ważne żeby w ogóle mieścił się tam obiektyw :-)
Awatar użytkownika
Gryni
Posty: 1110
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała EPBA

Noo, efekt jest ok. zdjęcie jest ostre. Ale samolot ciężko będzie wykadrować.
Pozdostaje Ci metoda prób i błędów :-)

Powodzenia, pozdrawiam.
ZRT460/457M
Awatar użytkownika
Rekon
Donator
Posty: 658
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 16:02
Lokalizacja: Kraków / Tomaszów Lub.

Ok dzięki wielkie za pomoc :-).
Awatar użytkownika
Rekon
Donator
Posty: 658
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 16:02
Lokalizacja: Kraków / Tomaszów Lub.

Witajcie ;-)

Jeszcze nie kupiłem lunety, nie było zbyt wiele czasu ostatnio. A mam więc jeszcze jedno pytanie co do niej - czy w ogóle będzie się mieścił tam mój obiektyw z aparatu ? Jeśli nie to czy są jakieś przejściówki ?
ODPOWIEDZ