Mapy lotnicze świata

Wszystko o mapach górnej przestrzeni powietrznej.
administrator
Posty: 36
Rejestracja: 07 lutego 2007, 21:26

grztus pisze:Dziś za sprawą kolegi Gery'ego nasza grupa wzbogaciła się o mapy lotnicze świata.
Mapy te zostały wycofane z użytku ze względu na zmiany jakie zaszły, jednak na pewno będą stanowiły cenne źródło informacji na temat korytarzy nad wszelkimi regionami świata, a także na temat procedur tam stosowanych.
Ponieważ są to mapy firmy Jeppesen - objęte prawami autorskimi, nie można ich tak po prostu zamieścić w sieci, dlatego proponuje dyskusję na temat sposobów ich udostępniania.
Jedno jest pewne - zostały one powierzone w moje ręcę po to, abyście mogli z nich korzystać, więc każdy kto będzie potrzebował informacji o korytkach nad jakimś krajem niech póki co zgłasza się do mnie.
Oprócz map są jeszcze inne ciekawe dokumenty dotyczące "dużego" lotnictwa, na razie nie wiem jeszcze dokładnie co zawierają, ale jest tego naprawdę sporo:
Obrazek Obrazek

Na dniach postaram się jakoś poprzeglądać i zindeksować mapy.
No a teraz należą się SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA GERY'EGO! :D
AceKarol pisze:Wielkie dzięki GERY !! :lol:
barfi pisze:Każde pomoce naukowe się przydadzą :lol: .
Togal pisze:Witam,

Aktualne mapy można pobrać tu:
https://164.214.2.62/products/digitalaero/charts.cfm

Na dole jest "Enroute Charts". Polska jest w części Europe/North Africa/Middle East.

Sporo ciekawych megabajtów do sięgnięcia tam jest. Jeśli kogoś interesują te sprawy, to należy się pospieszyć. Od 1 października już nie będzie tak łatwo.
JacquesMontreux pisze:Juz koniec. Nie da rady. Ciagle szukam mapy Niemiec i nic.
Lotar pisze:
Jacques Montreux pisze:Juz koniec. Nie da rady. Ciagle szukam mapy Niemiec i nic.
Cześć, jeśeli jesteś jeszcze zainteresowany drogami przebiegającymi nad Niemcami to mam mapy, które udało mi się sciągnąć z adresu który podawać Togal
Może emailem - podaj adres. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ