Prosze o pomoc

Wszystko o mapach górnej przestrzeni powietrznej.
hansgrubber
Posty: 4
Rejestracja: 21 sierpnia 2007, 21:13
Lokalizacja: Czarna Srednia

Pomozcie czlowiekowi ze wsi a konkretnie ze wsi Czarna Średnia ( powiat siemiatycki )

http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarna_%C5%9Arednia

ktory zachodzi w glowe co mu nad glowa lata. Prawdopodobnie jest to korytarz oznakowany jako UT 711. Z gory dzieki.
G@wron
Posty: 1169
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:40
Obserwuję: L621
Lokalizacja: Warszawa - EPWA

Mieszkasz w pod UM977, UN869 w okolicy punktu ETUBO(Ossolin) na przecięciu tych dróg. Masz również nad sobą skrót LDZ-RUDKA :-) Co do UT711, zapewne widzisz te maszyny, ale z pewnej odległości, no chyba, że mają tendencje do przesuwania się na południe ;-)

UM977- Czartery z Turcji i Helsinek, An-12 Aerovis, itp.
LDZ-RUDK - 2xCathay 747 :-D więcej nie znam bo to nie moje rejony, mam nadzieje, że znający coś dopiszą ;-)
Pozostało mi tylko zaprosić do dyskusji i obserwacji... ;-)
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 2007, 00:36 przez G@wron, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Łukasz.
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Witaj,
na podstawie informacji z wikipedii (link który podałeś) można odczytać, że twoja miejscowość ma współrzędne: 52.36'N i 22.49' E. Po nałożeniu tego na mapę ENR 6.2-3 można dostrzec, że mieszkasz w pobliżu punktu o nazwie ETUBO.
Na pewno zatem widzisz wszystkie samoloty na skrócie LDZ-RUDKA, na północ od ciebie powinieneś widzieć UT711, na południu masz UP851 po którym między 4 a 6 rano latają Qantasy, a na wschodzie masz UM977.
Aby rozpoznać te drogi lotnicze proponuję: rano popatrzeć na północ, po UT711 na zachód podąża wtedy cała plejada maszyn. Około 15:30 poszukać nad sobą B747 Cathay Pacific, który zawsze lata po LDZ-RUDKA, no a UM977 poznasz po tym, że samoloty lecą z północy na południe i odwrotnie.
P.S. Jeszcze na zachód od ciebie jest UM857 (powiedzmy, że też z północy na południe).

Co do maszyn które latają ci nad głową, proponuję poczytać po prostu forum, szukając wpisów m.in z Warszawy (UT711 i LDZ-RUDKA) i Lublina (UM977).
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1261
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Ooo, widzę G@wron, że gdy mnie zagadywałeś na gg, napisałeś już co i jak ;-)
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
hansgrubber
Posty: 4
Rejestracja: 21 sierpnia 2007, 21:13
Lokalizacja: Czarna Srednia

Serdeczne dzieki,

nie jestem tak biegly w "czytaniu map" a dla ludzi a zwlaszcza dla autora wiejskiego forum na portalu GW ( przy okazji zapraszam za chwile umieszcze tam info co lata nad glowa ) to ciekawe informacje. Na samolot latajacy ok 15.30 zwrocilem uwage juz dawno - co ciekawe samolot widac niezwykle dobrze i na moje oko byl to wlasnie 747 ale nie wiedzialem jakiego towarzystwa - nie mam lornetki a z dolu widac tylko bialy brzuch maszyny ( a skad dokad on lata? ).
Dzieki raz jeszcze i chce powiedziec ze fajne to Wasze forum. H
G@wron
Posty: 1169
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:40
Obserwuję: L621
Lokalizacja: Warszawa - EPWA

Cathay'e z LDZ-RUDKA latają na trasie Frankfurt-Hongkong i Paryż-Hongkong. Sama linia Cathay jest chińską linią z siedzibą w Hongkongu.
Boeing 747-400 Cathay Pacific Airways
Pozdrawiam, Łukasz.
hansgrubber
Posty: 4
Rejestracja: 21 sierpnia 2007, 21:13
Lokalizacja: Czarna Srednia

1. O Cathay cos niecos wiem - tak zle ze mna nie jest - gorzej z czytaniem map i z wyplataniem sie z gaszcza korytarzy i tras lotniczych.
2. Mam jeszcze jedno pytanie czy jest na forum ktos kto obserwuje trasy UM 977 i UN 869? Pozdrawiam.
G@wron
Posty: 1169
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:40
Obserwuję: L621
Lokalizacja: Warszawa - EPWA

Ja obserwuję UM977, jeżeli możesz daj znać na GG: 5034599 ;-) Pozdrawiam.
Pozdrawiam, Łukasz.
hansgrubber
Posty: 4
Rejestracja: 21 sierpnia 2007, 21:13
Lokalizacja: Czarna Srednia

Jakos nie moge sie dobic do Ciebie - bede probowal - chce ustalic co lata na tej trasie. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ