MI-8 nad Częstochową

AceKarol
Posty: 320
Rejestracja: 06 lutego 2007, 03:57
Lokalizacja: Częstochowa

W związku z zbliżająca się pielgrzymką Papieża do Polski, dziś nad blokiem przeleciały dwa Mi-8 Rzeczpospolita Polska i Policja. Taki widok u mnie to rzadkość dlatego się chwale :-D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pzdr.


Sprzęt: Luneta ZRT457M | Lornetka Tento 7x50 | Fuji S5500 | AR-108
Jetphotos | MTO + 350D
DarekG
Posty: 40
Rejestracja: 06 lutego 2007, 03:55
Lokalizacja: near ADOKI

o kurde :shock:
AceKarol
Posty: 320
Rejestracja: 06 lutego 2007, 03:57
Lokalizacja: Częstochowa

A tutaj jeszcze parę zdjęć już z przelotu papieża. Niestety spora odległość przyczyniła się do takich fotek..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pzdr.

Sprzęt: Luneta ZRT457M | Lornetka Tento 7x50 | Fuji S5500 | AR-108
Jetphotos | MTO + 350D
MaxLag
Posty: 14
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:29
Lokalizacja: Częstochowa

Witam,

2 fotki Mi8 z Benedyktem XVI na pokładzie :
Obrazek
Obrazek

Max.
Lukasz
Posty: 35
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:03

MaxLag pisze:Witam,

2 fotki Mi8 z Benedyktem XVI na pokładzie :
Obrazek
Obrazek

Max.
Negative Sir, BXVI przyleciał śmiglakiem z okrągłymi okienkami i numerem bocznym 660, czyli dokładnie tym:
Obrazek

Przyleciał zupełnie z innej strony niz cala eskadra.

Z tego co pamiętam najpierw pojawił się Mi8 627, gdy przetarł szlak przyleciały kolejno 630 i 633. Zaraz za nimi zabezpieczający Mi8 SN-41XP Policji i Bell 412HP nr. 02 - obydwa wykonały zawis nad tłumem (super wiaterek we włosach :mrgreen: ) - w tym momencie bylem pewny ze papież przyleciał Bellem (śmigłowiec został zakupiony w 1993 właśnie na potrzeby transportu papieża JPII, lecz nigdy nie został w tym celu wykorzystany).

Ale tata w oddali wypatrzył jeszcze jeden śmigłowiec (Mi nr. 660), który niepostrzeżenie przemykał za drzewami. I okazało się, ze to nim przyleciał papież :mrgreen: Trochę (jak zawsze...) nas wykiwano z tymi śmigłowcami - kompletna dezorientacja jak nad głową krążą 4 potencjalnie "papieskie" maszyny :mrgreen:

Poza tym widziałem tez najprawdopodobniej telewizyjnego Robinsona R22 oraz Policyjnego Sokoła.

Karol, jeśli możesz coś dodać/skorygować to bardzo proszę, bo sam jestem ciekaw jak wyglądało to z Twojej perspektywy. Ja do dziś jestem pod wrażeniem umiejętności pilotów tych maszyn - do tego stopnia ze we Flight Simulatorze nie latam już niczym innym, i sam pomalowałem sobie Mi8 w "nasze barwy" :mrgreen:

Obrazek


:-) Jesteś pod dobrymi skrzydłami
Berkut 7x50
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1262
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

z

Zmodyfikowano 6/01/2013, 19:26
vader
ODPOWIEDZ